Dolar
6.8651
0.0626%
Euro
7.7833
0.1041%
Altın
1811.13
0.1055%
Borsa
119247.85
0.4509%
G. Altın
400.279
0.3426%
Bitcoin
64441.77
0.0642%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Başbakan Erdoğan Sultanahmet'te halkı selamladı

  Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Sultanahmet Meydanı'nda, Fatih Belediyesi'nin iftarına katılan vatandaşları selamladı.
  • 28.06.2014 - 22:26
  Başbakan Erdoğan Sultanahmet'te halkı selamladı

  Başbakan Erdoğan Sultanahmet'te halkı selamladı #1

  Katılımcıların "başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş" olan ramazanını tebrik eden Erdoğan, "Hoşgeldiniz. Bu akşam ilk iftarı yapıyoruz. İftarınız mübarek olsun. Rabbim iftarlarınızı kabul etsin. Sizlerle böyle anlamlı bir ayın içerisinde, anlamlı bir akşamda bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

  Başbakan Erdoğan Sultanahmet'te halkı selamladı

  "BULDUKLARIMIZI BULAMAYANLARI DÜŞÜNELİM"

  Sultanahmet Meydanı'nda Türkiye'den vatandaşlarla dünyanın değişik yerlerinden gelen misafirlerin iftar sofralarını paylaştığını anlatan Erdoğan, "O bakımdan bu akşam çok anlamlı ama bilesiniz ki bu ay aynı zamanda bu sofrada bizim bulduklarımızı bulamayanların düşünülmesinin gerektiği bir aydır" ifadelerini kullandı.

  "RAMAZAN, İSLAM DÜNYASININ BİRLİĞİNE VESİLE OLSUN"

  Başbakan Erdoğan, ramazanda yoksul kesimin düşünülmesi gerektiğine dikkati çekerek, şunları söyledi:

  "Fakir fukaranın, garip gurabanın düşünülmesi gereken bir aydır. Çünkü bizim bulduklarımızı bulamayanlar var. Onun için de zenginlerin, fakirleri hatırlamasının en önemli işaret fişeği, işte ramazan ayıdır. Kardeşlerim ben sizin şu andaki birliğinizi, beraberliğinizi, bütünlüğünüzü ayrıca kutluyorum. Ayrıca bundan dolayı tebrik ediyorum. Rabbim bu ramazanı şerifi milletimizin birliğine vesile kılsın. Tüm insanların birliğine, beraberliğine vesile kılsın. Tüm İslam dünyasının birliğine beraberliğine vesile kılsın."

  "MÜSLÜMANLAR'A YAŞATILAN ZULÜMLER BİTSİN"

  Başbakan Erdoğan, Mısır, Suriye ve Irak'ta yaşanan gelişmelere de değinerek, şöyle devam etti:

  "İnşallah Mısır'daki zulümler bitsin. İnşallah Suriye'de ölümler bitsin. İnşallah oradaki kardeşlerimiz de huzur içinde yaşayabilecekleri ramazanlara ulaşsın. İnşallah Irak'taki katliamlar da dursun. İnşallah Irak'taki kardeşlerimiz de o mutlu yaşayabilecekleri günlere en kısa zamanda kavuşsunlar. Aynı temennim Libya içindir. Aynı temennim Myanmar içindir. Dünyanın neresinde olursa olsun, nerede bir zulüm varsa o zulümlerin sona ermesi temennimizi yenilemek istiyorum. Bu duygular içinde ramazan-ı şerife nasıl bu şekilde başladıysak, bir duayla ya Rab bizleri Ramazan Bayramı'na da aynı şekilde bayram sevincini ülkemizde ve tüm dünyada yaşayabilecek şekilde eriştir."

  "BİR OLALIM, BERABER OLALIM"

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

  "Bu senenin bir farklılığı var. Kardeşlerim, cumhurbaşkanlığı seçimlerine gidiyoruz. Bu cumhurbaşkanlığı seçiminin de ülkemiz için, milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Ve bir olalım, beraber olalım. İnşallah aydınlık yarınların Türkiyesi'ni, 2023'ün Türkiyesi'ni de farklı bir şekilde inşa edelim."

  Sultanahmet Meydanı'ndaki vatandaşlar, Başbakan Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu, fotoğraflarını çekti. Başbakan Erdoğan, daha sonra Birlik Vakfı'nın iftarına katılmak üzere meydandan ayrıldı.

  Görüş Bildir