Petrol
100.15
0.55%
Euro
18.511
-0.12%
Dolar
17.9613
0.13%
Altın
1.032
-0.01%
Borsa
2872
0.14%
Bitcoin
433.647
-1.43%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Başbakan Erdoğan talimat verdi ama..

  Haberal'ın ziyareti mevzuata takıldı..
  • 22.12.2011 - 15:23
  Başbakan Erdoğan talimat verdi ama..

  Başbakan Erdoğan talimat verdi ama.. #1

  CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal rica etti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan talimat verdi; ancak Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal, hasta annesini ziyaret edemeyecek.

  ZİYARETİ MÜMKÜN DEĞİL

  Adalet Bakanı, Deniz Baykal'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesi sırasında gündeme gelen Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal'ın hasta annesini ziyaretinin mümkün olmadığını açıkladı.

  Adalet Bakanı Sadullah Ergin, şu anda Ceza İnfaz Yasasındaki düzenlemeye göre, tutuklu ve hükümlülerin hasta yakınlarını ziyaret etmesini, düzenleyen bir düzenlemenin bulunmadığını belirterek, ''Mevzuat değişikliği dışında yöntemler var mıdır bunun üzerinde çalışıyoruz'' dedi.

  Ergin, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Toplantısı'na gelişinde, gazetecilerin tutuklu milletvekili Mehmet Haberal'ın annesini ziyaret etmesiyle ilgili sorusu üzerine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yönde kendisine çalışılması konusunda talimat verdiğini ve yardımcı olunabilecek hususların olup olmadığını sorduğunu ifade etti.

  'BU SORUNU AŞABİLMENİN BİR YOLU VAR MI ONU ARAŞTIRIYORUZ'

  Bakan Ergin, ''Şu anda ceza infaz yasamızdaki düzenlemeye göre, tutuklu ve hükümlülerin hasta yakınlarını ziyaret etmesini düzenleyen bir düzenlememiz maalesef yok. Onun dışında hasta ile tutuklu şu anda farklı illerde bulunuyor. Bu sorunu aşabilmenin yolu var mıdır diye şu anda çalışmalar yapılıyor. Mevzuat değişikliği dışında yöntemler var mıdır bunun üzerinde çalışıyoruz'' diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir