Euro
9.3356
-0.17%
Dolar
7.7836
-0.39%
Altın
443.61
-1.32%
Borsa
1.302
-1.98%
Bitcoin
145.268
1.78%
14ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 14 C
  Başbakan Erdoğan'a One Minute esprisi

  Başbakan Erdoğan'a One Minute esprisi

  Medeniyetler İttifakı zirvesine katılan Başbakan Erdoğan'a One Minute espirisi yapıldı.
  • 28.02.2013 - 07:06

  Başbakan Erdoğan a One Minute esprisi #1

  Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılan zirvede, forumun sunumunu yapan El Cezire televizyonu sunucularından Ghida Fakhry Khane, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a One Minute espirisi yaptı.

  Khane, dört yıl önce İsviçre'nin Davos kentindeki Dünya Ekonomi Forumu toplantısını yarım bırakan Başbakan Erdoğan'a seslenerek "Sizden kalkıp gitmeyeceğinize dair söz istiyorum" dedi.

  "SAYIN ERDOĞAN LÜTFEN KALKIP GİTMEYİN"

  Ghida Fakhry Khane, salonda gülüşmelere yol açan bu espriyi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da konuşacağı forumun ikinci bölümünün başlangıcında dile getirdi. Forumun ilk bölümünün konuşmacılarının diplomat olmalarından ötürü "daha diplomatik, dengeli ve ihtiyatlı" olduğunu söyleyen Khane, ikinci bölüm konuşmacılarının ise ülkelerinin temsil eden siyasiler olduğunu ve konuşmalarının "daha doğrudan, açık sözlü ve hatta kışkırtıcı" olabileceğini belirtikten sonra gülen Başbakan Erdoğan'a dönerek, "Beyefendiler lütfen kimse kalkıp gitmesin. Sizden bu sözü alabilir miyim Sayın Erdoğan" dedi.

  SUNUCU BAŞBAKAN'I ŞAŞIRTTI

  Erdoğan bu sözleri gülümseyerek karşıladı. Ancak Khane'ın sözlerinin ardından sıranın kendisine geldiğini zannedip ayağa kalktı. Salonun mihmandarı da kendisini yanlış yönlendirince Erdoğan kürsüye kadar gitmiş olmasına rağmen geri dönmek zorunda kaldı. Ghida Fakhry Khane karışıklıktan ötürü kendisinden özür diledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir