Euro
10.1023
0.62%
Dolar
8.5255
0.6%
Altın
494.5
0.1%
Borsa
1.432
1.27%
Bitcoin
343.695
2.96%
28ºC
İstanbul
Açık 28 C

  Başbakan Erdoğan'dan 3 milyon gence mektup

  Başbakan Erdoğan, 3 milyon genç seçmene mektup yazarak 'paralel yapı'ya karşı uyardı.
  • 06.08.2014 - 20:15
  Başbakan Erdoğan'dan 3 milyon gence mektup

  Başbakan Erdoğan dan 3 milyon gence mektup #1

  Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 3 milyon genç seçmene dağıtılmak üzere mektup kaleme aldı. AK Parti Gençlik Kolları üyelerinin dağıttığı mektuplarda Erdoğan 12 yıllık iktidarı süresince gençler için yaptıklarını anlattı.

  Al Jazeera internet sitesinden Didem Özel Tümer’in haberine göre Erdoğan mektubuna “Değerli Genç Kardeşim, seni, aileni ve tüm sevdiklerini en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum” diyerek başladı ve bir sayfalık mektupta AK Parti iktidarı boyunca gençler için yapılanları anlattı.

  MEKTUPTA PARALEL YAPI UYARISI

  Erdoğan mektupta ayrıca nasıl bir gençlik düşündüğünü anlatı. “2023 hedefleri yolunda milli ve manevi değerlerine bağlı, ahlâklı, etkin, girişimci, donanımlı, evrensel değerler ile kendi tarihinden aldığı değerleri harmanlamayı bilen bir gençlik tasavvur ediyoruz” dedi.

  Erdoğan paralel yapı olarak tarif ettiği Fethullah Gülen Cemaati’nden uzak durulmasını ise şu sözlerle ima etti:

  “Özellikle gençlerimizin, manevi değerlerin istismarı suretiyle, kendi ülkesine ve kendi milletine ihanet içinde olan şebekelerden uzak durması, bu tuzaklara düşmemesi, üzerinde hassasiyetle durduğumuz bir konu. İnanıyorum ki Türkiye gençliği, maskelerin ardındaki karanlık yüzleri görecek, Türkiye’nin bağımsızlığına, bayrağımızın itibarına, vatanımızın bütünlüğüne, milletimizin dirliğine yönelik her türlü girişimi iman ve vatan sevgisi dolu yüreğiyle etkisiz hale getirecektir”

  "SEN YOKSAN BİR KİŞİ EKSİĞİZ"

  Erdoğan mektubunun son bölümünde ise gençlerden “bütün vesayetlerin sona ereceği tarih” olarak tanımladığı 10 Ağustos’ta sandığa gitmelerini istedi. Erdoğan şöyle dedi:

  “Gençlerimizin her birinden, bu tarihi günde sandığa gitmelerini, hür iradeleriyle oylarını kullanmalarını, tarihi bizzat yazmalarını ve bu gururu da hayatları boyunca yüreklerinde taşımalarını diliyorum. Genç kardeşim, bilmeni isterim ki, eğer sen yoksan biz bir kişi eksiğiz”

  Erdoğan’ın Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı sıfatıyla imzaladığı mektuptan 3 milyon adet hazırlandı.

  İŞTE MEKTUBUN TAM METNİ

  'Değerli Genç Kardeşim,

  Seni, aileni ve tüm sevdiklerini en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.

  Türkiye'nin son derece önemli bir dönüm noktasına yaklaştığı bugünlerde, Yeni Türkiye'nin enerjisi ve dinamizmi olarak sana ve tüm genç kardeşlerimize yürekten inandığımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

  Yeni Türkiye, hiç şüphesiz gençler tarafından inşa edilecek ve gençlerin Türkiye'si olacak.

  Türkiye'nin gençlerine her zaman inandık ve güvendik. Gençlerimizin, her alanda en iyi, en kaliteli ve en modern imkanlara kavuşması için 12 yıl boyunca çok önemli yatırımlar yaptık. Gençlik için yapılan yatırımların miktarını, 12 yıllık süreçte tam 15 kat attırdık. En büyük yatırımı eğitime ve üniversitelerimize yaptık; her ile bir üniversite sloganıyla yola çıktık ve üniversiteyi gençlerimizin ayağına getirerek bu imkandan daha fazla genç kardeşimizin yararlanmasına zemin hazırladık. Binlerce öğrencimiz burs imkanından yararlanırken, isteyen her öğrencimize kredi imkanı sağladık.

  Eğitim sistemimizde de köklü değişimlere gittik. Meslek liselerine uygulanan farklı katsayı sistemini kaldırdık. Üniversitelerimize kılık kıyafet özgürlüğü getirdik.

  Bu ülkenin yönetiminde gençlerin söz hakkı olmalıdır diyerek, seçilme yaşını düşürdük.

  Sevgili Genç Kardeşim,

  2023 hedefleri yolunda milli ve manevi değerlerine bağlı, ahlaklı, etkin, girişimci, donanımlı, evrensel değerler ile kendi tarihinden aldığı değerleri harmanlamayı bilen bir gençlik tasavvur ediyoruz.

  Gençliğimizin, şiddetten, istismar siyasetinden, başkalarının fikir ve yaşam tarzına tahammül edemeyen ideolojilerden uzak kalması; milli ve manevi değerlerine bağlı, özgür bireyler olarak geleceğe yürümesi en büyük arzumuz. Özellikle gençlerimizin, manevi değerlerin istismarı suretiyle, kendi ülkesine ve kendi milletine ihanet içinde olan şebekelerden uzak durması, bu tuzaklara düşmemesi, üzerinde hassayitle durduğumuz bir konu.

  İnanıyorum ki Türkiye gençliği, maskelerin ardındaki karanlık yüzleri görecek, Türkiye'nin bağımsızlığına, bayrağımızın itibarına, vatanımızın bütünlüğüne, milletimizin dirliğine yönelik her türlü girişimi iman ve vatan sevgisiyle dolu yüreğiyle etkisiz hale getirecektir.

  10 Ağustos, işte bunun için son derece önemlidir.

  10 Ağustos, Türkiye'de Cumhurbaşkanın ilk kez milletin oylarıyla seçileceği bir tarihtir.

  10 Ağustos, bütün vesayetlerin artık sona ereceği, demokrasinin güç kazanacağı, kardeşliğin perçinleneceği bir tarihtir.

  10 Ağustos, tam bağımsız Türkiye'nin yeniden inşa tarihidir.

  Gençlerimizin her birinden, bu tarihi günde sandığa gitmelerini, hür iradeleriyle oylarını kullanmalarını, tarihi bizzat yazmalarını ve bu gururu da hayatları boyunca yüreklerinde taşımalarını diliyorum.

  Genç kardeşim, bilmeni isterim ki, eğer sen yoksan, bir kişi eksik yazılacak.

  Bu tarihi günde, yüreğinle, umudunla ve heyecanınla sandık başında olmanı, Yeni Türkiye'nin inşasına katkıda bulunmanı senden rica ediyorum.

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ülkemize, milletimize, coğrafyamıza ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor, senin ve aileni en kalbi duygularımla selamlıyorum.

  Recep Tayyip Erdoğan Başbakan, Cumhurbaşkanı adayı…'

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir