Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2677
-0.05%
Dolar
17.9612
0.07%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
423.525
-3.62%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C
  Başbakan Erdoğan'dan 35 köylü açıklaması

  Başbakan Erdoğan'dan 35 köylü açıklaması

  Başbakan Erdoğan, 35 köylünün öldürülmesiyle ilgili ilk kez konuştu.
  • 30.12.2011 - 12:48

  Başbakan Erdoğan dan 35 köylü açıklaması #1

  Cuma Namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Acımasız başlıklardır. Hiçbir devlet kalkıp da bilerek kendi halkını bombalamaz. Bilir bilmez yazan çizen bazı köşe yazarı sıfatıyla cambazlar var. İstihbarat örgütlerimizi daha iyi biliyorlarmış. Güya böcekleri var. MİT'in verdiği son anda bir bilgi yoktur. Bunlar 9-10 gün öncesine ait bir bilgidir. MİT de bu konuda yazılı bir açıklama yapacaktır' dedi.

  Erdoğan: Talihsiz ve üzüntü verici bir netice

  Erdoğan: Devlet halkını bombalamaz

  İşte Erdoğan'ın tepki gösterdiği Taraf'ın o manşeti

  Başbakan Erdoğan dan 35 köylü açıklaması #2

  Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

  Bölge sürekli terör örgütünün vurulduğu bölge ve bu bölgede yapılan uçuş, istihbarat birimlerimizin verdiği bilgi üzerine yapılan bir uçuştur. Bu uçuş neticesinde de bu görüntüleri güvenlik güçlerimize geçen insansız hava araçlarımızın hemen ardından buraya malum 2 F-16 uçağımızın kalkmış ve bu olayın yaşandığı bölgeyi de uçaklarımız vurmuştur.

  DAHA ÖNCE 3-5 KİŞİLİK GRUPLARLA KAÇAKÇILIK YAPILIYORDU

  Daha sonra yapılan tespitlerde bunların sigara, mazot gibi kaçakçılık yapan bir grup olduğu ortaya çıkıyor; fakat bu ana kadar da benim edindiğim bilgiler, arkadaşlarımdan aldığım bilgiler, bu tür kaçakçıların da 3-5 bilemediniz 10 kişilik gruplar olduğu yönünde..

  Kullandıkları yük taşıyıcılar yani katırlar da sayısal olarak çok daha fazla olurmuş. Burada 40 kişilik bir grubun olması, oradaki alınan talihsiz neticelerde de silahlar bu tür hayvanlarla taşınmıştı. Bunların hepsi birer ibretti, tedbirdi. Bu defa ise böyle bir yanlışa güvenlik güçlerimizin düşmesi talihsiz bir netice. Uludere'deki 3 köyün mensupları, sigara kaçakçılığı yapan bir grup.

  AİLELERE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM

  Bunların yarıya yakını 20 yaş altı diğerleri 20 yaş üstünden oluşan bir gruptu. 1 vatandaşımız yaralı, bu noktada üzüntümüz büyük. Gerek idari gerek adli incelemeler yapılıyor. Bildiğiniz gibi dün süratle buraya Diyarbakır'dan adli tıp yetkililerini gönderdik ve oradaki bütün incelemeleri Adli Tıp yetkilileri yaptı, şu sıralar defin işlemleri de bitmiş olmalı.

  ELİMİZDE 4 SAATLİK GÖRÜNTÜ VAR

  Bütün oradaki, vatandaşlarımız sahiplerine teslim edildi ve böylece de defin işlemleri gerçekleşti. Ben oradaki ailelere başsağlığı dilerken, ölülerimize de Allah'tan rahmet diliyorum. Şu anda Savcılık buradaki çalışmalarını yürütürken bütün görüntüler ki yaklaşık 4 saatlik bir görüntü elimizde mevcut. Bu görüntüler üzerinde de yine TSK ve diğer ilgili birimlerimiz incelemelerini çalışmalarını yapıyorlar. Bu çalışmalar sonrasında durum çok daha netleşecektir.. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir