Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
512.589
1.66%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C
  Başbakan Erdoğan'dan bayram konuşması

  Başbakan Erdoğan'dan bayram konuşması

  Başbakan Erdoğan Bayram Namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  • 19.08.2012 - 09:08

  Başbakan Erdoğan dan bayram konuşması #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı namazını Fatih Süleymaniye Camii'nde kıldı. Sabah saat 05:50'de Kısıklı'da ki evinden çıkan Erdoğan, Fatih Süleymaniye Camii'ne gelerek vatandaşlarla beraber bayram namazını kıldı.

  Namaz çıkışı kısa bir açıklama yapan Erdoğan, kendisini bekleyen gazetecilerin sorularını da yanıtladı. 

  İşte Erdoğan'ın o açıklamaları:

  Tabi ki bayramlar bizim için mutluluğun beraberliğin dayanışmanın zirvede olması gereken günler..

  ŞEHİTLERİMİZ ÜLKEMİZİN TEMEL TAŞLARI

  Ülkemizde teröre kurban verdiğimiz şehitlerimiz var. Şehitlerimizin ailelerine başsağlığı dilerken milletimizin de başı sağolsun diyorum, sabırlar diliyorum. Şehitlerimiz ülkemizin temel taşlarıdır, terörle ilgili mücadelemiz yılmadan usanmadan devam edecektir.

  SURİYE HALKININ YANINDAYIZ, KİMSE SAĞA SOLA ÇEKMESİN

  Türk milleti tarihi boyunca sadece kendi sınırları içinde bu hassasiyeti göstermemiştir. Tüm dünyada göstermiştir, Osmanlı'da da bunun pek çok örneği vardır. Şu anda Arakan'daki Müslümanlar Türkiye'den uzatılacak eli bekliyor. Suriye'deki kardeşlerimiz de bu yardım elini bekliyor. 

  Sığınmacı kardeşlerimizin sayısı da 70 bine yaklaşıyor. Onlara da gerekli desteği vermeye devam edeceğiz. Biz bu halkın yanındayız kimse bunu sağa sola çekmesin.

  İŞTE ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

  Temennim odur ki bu bayram bu hakların elde edilmesi konusunda bir milat olur. Bu bağlamda milletimin Ramazan Bayramı'nı kutluyorum. 7'den 70'e dayanışma içerisinde, daha nice bayramlara inşallah her yönüyle güçlü bir şekilde Allah bizleri kavuştursun.

  BDP'NİN VARLIK SEBEBİ PKK

  - BDP'li vekillerin tartışmalı görüntülerinin sorulması üzerine,

  Şunu çok açık net söylemek zorundayım. Medya da bunu açıkça belirtmeli. Türkiye'de oynanan senaryonun bu farklı bir görüntüsü. Batı, bu bir terör örgütüdür diyor. Siz niye bunu açıklayamıyorsunuz, siz neden terör örgütüdür diyemiyorsunuz dediğimizde bir cevap veremiyorlar, çünkü BDP'nin varlık sebebi PKK'dır.

  Onların parlamentoya girme, varlık sebebi, bölücü terör örgütüdür. Güneydoğu'da benim kardeşim bu korkunun altında olmasa, PKK'nın etkisi altında olmasa, onlar bu oyları almış olmayacak.

  BU NE MUHABBETTİR?

  Gördüğünüz gibi milletvekilleri kardeşlerine sarılabiliyorlar. Bize düşen "Bu ne muhabbettir?" demektir. Daha önce de aynı senaryolar oynanmıştır. Daha önce dağa kaçırıldığı söylenen milletvekili de terörist diyememiştir, "Arkadaşlar, gençler" demiştir. Kim kime dosttur onu ortaya koymak lazım. Biz boşuna CHP-BDP kardeştir demiyoruz. Bunlar birbiriyle aynıdır.

  KIDEM TAZMİNATI DEVAMLI KAŞINIYOR

  - Kıdem tazminatı çalışmalarının sorulması üzerine,

  Bizim verilmiş herhangi bir kararımız yoktur, ama buna rağmen bu devamlı kaşınıyor. Kıdem tazminatı konusunda işçi sendikalarıyla iş veren sendikaları anlaşırsa biz o zaman devreye girer, gerekli adımları atarız. Ancak onlar anlaşamadığı müddetçe biz bu konuda bir karar almayacağız.

  - Bayramda İstanbul'da mısınız sorusu üzerine, 

  Şu an İstanbul'da değil miyiz? Birkaç gün de dinlenelim, ama yurtdışında değilim; buradayım.


  Görüş Bildir