Dolar
7.2408
0.1687%
Euro
8.5386
-0.8569%
Altın
2051.32
-0.5772%
Borsa
1037.24
0.2745%
G. Altın
476.952
-0.5164%
Bitcoin
85422.03
-0.1635%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C
  Başbakan Erdoğan'dan dayısına son veda

  Başbakan Erdoğan'dan dayısına son veda

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün vefat eden dayısı Kemal Mutlu (84) için düzenlenen cenaze törenine katıldı.
  • 25.01.2013 - 14:08
  Başbakan Erdoğan'dan dayısına son veda

  Başbakan Erdoğan dan dayısına son veda #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, öğle saatlerinde Kasımpaşa'daki Büyük Piyalepaşa Camisi'ne gelerek, cuma namazını kıldı. Namazın ardından, Erdoğan'ın dün vefat eden dayısı Kemal Mutlu için cenaze töreni düzenlendi.

  Başbakan Erdoğan dan dayısına son veda #2

  Cenazede oldukça üzgün ve bitkin olduğu gözlenen Başbakan Erdoğan, dayısına veda ederken gözyaşlarını da tutamadı.

  BAKANLAR, ERDOĞAN'I YALNIZ BIRAKMADI

  Cenaze törenine, Başbakan Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Ekrem Erdem, AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Başbakanlık Müsteşarı Efgan Ala, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TBMM eski Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, eski CHP Milletvekili Mehmet Sevigen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Galatarasay Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak ve eski Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat da katıldı.

  Başbakan Erdoğan'dan dayısına son veda

  Başbakan dayısı için Bakara Suresi'nden ayet okudu

  Başbakan Erdoğan dan dayısına son veda #3

  CENAZE NAMAZINI RAŞİT KÜÇÜK KILDIRDI

  Kemal Mutlu'nun cenaze namazını, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Raşit Küçük kıldırdı.

  Küçük, burada yaptığı konuşmada her cenazede okunan ayet-i kerimede Cenab-ı Hakk'ın ''her canlının ölümü tadacağını'' söylediğini belirterek, şunları kaydetti:
  ''Ölüm bizim inancımıza göre, bizim için bir bitiş değil, bir dünyadan başka bir dünyaya geçiştir. Her canlının, ölümüne her an hazır olması gerekir. Ölüm bir geçiş noktasıdır. Bazıları içinse ölüm bir kavuşma zamanıdır. Her ölümde bir dünyadan başka bir dünyaya göçeceğimizi hatırlamalıyız, ahireti hatırlamalıyız. Cenab-ı Hak, bizi ahireti hatırlayan kullarından eylesin. Geride kalanlara da hayırlı ömürler nasip eylesin.''

  Kemal Mutlu'nun cenazesi daha sonra aile kabristanlığına defnedilmek üzere Kulaksız Mezarlığı'na götürüldü.

  BAKARA SURESİ'NDEN AYET OKUDU

  Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler de Kulaksız Mezarlığı'na gitti. Kulaksız mezarlığına gelen ve dayısının cenazesi toprağa verilirken mezarın başında hazır bulunan Başbakan Erdoğan, Bakara suresinin ilk ayeti olan Elif Lam Mim ayetini okudu.

  Cenaze törenine KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Futbol Federasyonu eski Başkanı ve iş adamı Haluk Ulusoy, işadamı Etem Sancak'ın da çelenk gönderdiği görüldü.

  Görüş Bildir