Petrol
110.65
0.60%
Euro
17.0091
1.24%
Dolar
15.946
0.46%
Altın
954.23
1.24%
Borsa
239
0.76%
Bitcoin
485.227
1.90%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C
  Başbakan Erdoğan'dan dünyaya Filistin çağrısı

  Başbakan Erdoğan'dan dünyaya Filistin çağrısı

  Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarıyla ilgili konuştu.
  • 10.07.2014 - 22:53

  Başbakan Erdoğan dan dünyaya Filistin çağrısı #1

  Erdoğan, Yozgat Belediyesi tarafından organize edilen iftara katıldı. Burada vatandaşlara hitap eden Erdoğan, İsrail'in zulüm yapmaktan vazgeçmediğini ve bu konuda bahanesinin de her zaman hazır olduğunu söyledi.

  "FİLİSTİN'E DAHA NE KADAR SESSİZ KALACAĞIZ"

  Birleşmiş Milletler başta olmak üzere tüm dünyayı zulmün durdurulmasına ve ateşin kesilmesine davet ettiklerini dile getiren Erdoğan, bugün bu konuda birçok görüşmede bulunduklarını bildirdi.

  "Eğer dünya barışa hasretse buradaki mazlum, mağdur insanlara karşı orantısız bir güç kullanmak suretiyle 300 bin, 400 bin bomba yağdıran bir İsrail var" diyen Erdoğan, "Nereye kadar insanlık buna sessiz kalacak?" sorusunu dile getirdi.

  Erdoğan'dan dünyaya Filistin çağrısı İZLE

  "İSRAİL BİZİMLE NORMALLEŞME İSTİYORSA.."

  İsrail ile Filistin arasında yaşananlar konusunda taraf olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

  "Bir taraftan İsrail bizimle normalleşme sürecini isterken, bir diğer taraftan bu olaylar devam ettiği sürece, ki ileri sürdüğüm üç şartın bir tanesi Filistin'e olan ambargonun kalkmasıydı. İlk iki şart gerçekleşmiş gibiydi; özür ve tazminat. Ama İsrail, bu ambargo anlayışını demek ki kaldırmaya niyetli değildi. İşte şu anda bu uygulamayla ortaya çıktı. Biz o zaman, biz sizinle nasıl normalleşeceğiz, normalleşebilir miyiz? Normalleşemeyiz. Önce bu zulmü durduracaksınız. Durdurmadığınız sürece Türkiye, İsrail arasındaki normalleşmenin gerçekleşmesi de mümkün değildir. Bunu özellikle ifade etmek isterim."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir