Petrol
93.29
1.62%
Euro
18.3606
-1.00%
Dolar
18.5761
0.03%
Altın
1.023
-0.69%
Borsa
3484
0.00%
Bitcoin
377.902
0.63%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C

  Başbakan Erdoğan'dan Nevruz mesajı

  Erdoğan: Bu anlamlı günü, el ele, gönül gönüle vererek kutlayacak, birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılacağız
  • 20.03.2012 - 16:28
  Başbakan Erdoğan'dan Nevruz mesajı

  Başbakan Erdoğan dan Nevruz mesajı #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Nevruz'un, Balkanlardan Orta Asya'ya kadar uzanan coğrafyada yüzyıllardır kutlanan ortak bir bayram olduğunu belirterek, ''Bu anlamlı günü, el ele, gönül gönüle vererek kutlayacak, birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılacağız'' ifadelerine yer verdi.

  Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Erdoğan, Nevruz Bayramı mesajı yayımladı.

  HEPİMİZİN ORTAK DEĞERİ VE BAYRAMIDIR

  ''Balkanlardan Orta Asya'ya kadar uzanan müşterek kültür coğrafyamızda, yüzyıllardan bu yana kutlanan Nevruz, hepimizin ortak değeri ve hepimizin ortak bayramıdır'' vurgusunu yapan Başbakan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

  ''Bizler, dili, dini, mezhep ve inancı, etnik kökeni ve siyasi görüşü ne olursa olsun, aynı bütünün, aynı vatanın, aynı milletin mensuplarıyız; aynı gök kubbenin altında yaşıyor, aynı yağmurla ıslanıyor, aynı güneşle ısınıyoruz.

  EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE VEREREK KUTLAYACAĞIZ

  İşte Nevruz Bayramı, bu sarsılmaz gerçeği bizlere bir kez daha hatırlatmaktadır. Onun için bu anlamlı günü, el ele, gönül gönüle vererek kutlayacak, birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılacağız.

  Ben bu düşüncelerle başta aziz milletimiz olmak üzere, müşterek kültür coğrafyamızda yaşayan tüm halkların Nevruz bayramlarını kutluyor; Nevruz'un, barış ve esenliğe vesile olmasını diliyorum.''


  Görüş Bildir