Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.274
-1.85%
15ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 15 C

  Başbakan Erdoğan'dan ünlü modacıya dava

  Barbaros Şansal'ın, Başbakan Erdoğan'a yönelik Twitter'daki iletileri nedeniyle dava açıldı.
  • 29.11.2013 - 09:50
  Başbakan Erdoğan'dan ünlü modacıya dava

  Başbakan Erdoğan dan ünlü modacıya dava #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları, kendisini 'terzi yamağı' olarak nitelendiren ünlü modacı Barbaros Şansal hakkında sosyal paylaşım sitesi Twitter'da, 'twitter.com/barbarossansal' adlı adresten atılan tweetler hakkında şikayetçi oldu.

  FACEBOOK'TA PAYLAŞIM

  Dilekçede, Barbaros Şansal'ın ismini taşıyan 'barbarossansal' isimli adresten atılan mesajların eş zamanlı olarak bir başka paylaşım sitesi olan Facebook'daki 'facebook.com/terziyamagi2' isimli adreste de paylaşıldığı belirtildi.

  GEREKÇESİ HAREKET DOLU YORUMLAR 

  Çeşitli tarihlerde yapılan yazı paylaşımlarında AK Parti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Başbakanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsiyet haklarına saldırıda bulunulduğunun savunulduğu dilekçede, "Erdoğan'ın şeref, haysiyet ve onuruna yönelik fevkalade ağır küfür, saldırı, iftira, hakaretler, yorumlarda bulunduğu" belirtildi.

  İDDİANAME HAZIRLANDI

  Şikayet dilekçesinde, şüphelinin iletilerini twitter'daki 9 bin 645, Facebook'da ise 33 bin 882 kişi tarafından görüldüğü ve paylaşıldığı bilgisine yer verildi. Söz konusu şikayetin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da modacı Şansal hakkında iddianame hazırladı.

  2 YIL 3 AY HAPİS İSTEMİ

  Şansal hakkında Erdoğan için 'onur ve şeref ve saygınlığını rencide etmek' suçundan 2 yıl 3 ay hapsi istenen iddianamede, paylaşımları yapan kişinin açık kimlik ve adres bilgileri tespit edilemediği belirtilse de dava açmaya yeterli şüphe bulunduğu açıklandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir