Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
364.603
1.33%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C
  Başbakan Erdoğan'ın Aile Ataşeleri talimatı

  Başbakan Erdoğan'ın Aile Ataşeleri talimatı

  Ankara'nın en özel kalemi, Başbakan Erdoğan'ın Aile Ataşeleri talimatının detaylarına ulaştı..
  • 14.03.2013 - 16:38

  Başbakan Erdoğan ın Aile Ataşeleri talimatı #1

  ENSONHABER.COM/öZEL Almanya'nın Backnang kasabasında meydana gelen yangında 7 çocuğu ile birlikte hayatını kaybeden Nazlı Özcan Soykan'ın geride kalan çocuklarına Türkiye tarafından sahip çıkılıyor. Nazlı annenin hayatta kalan çocukları Halil Oruç ile İbrahim Soykan'ın Gençlik Dairesi eliyle alınarak başka ailelere verilmesi önlenecek. Başbakan Erdoğan, Halil ile İbrahim'e sahip çıkılması talimatını verdi.

  Türkiye, yurt dışında ailesinden alınan çocuklara sahip çıkmak için 'Aile Ataşeleri' atayacak.

  Almanya Backnang kasabasında meydana gelen acı yangında Nazlı Özcan Soykan ile 7 çocuğu yanarak can vermişti. Nazlı Özcan Soykan'ın, 3 çocuğu hayatta kalırken küçük çocuklara sahip çıkılması konusunda Türkiye harekete geçti.

  GENÇLİK DAİRESİ'NE KAPTIRMAYIN

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Kemal Yurtnaç'a talimat vererek Halil Oruç ile İbrahim Soykan'a sahip çıkılması talimatı verdi.

  Yangında annesini kaybederek hem annesiz hem de babasız kalan Halil Oruç ile annesiz kalan İbrahim Soykan'ın Gençlik Daireleri kanalıyla alınarak başka bir aileye verilebileceği belirtiliyor.

  Bozdağ, geride kalan iki çocuğun Gençlik Dairesi kanalıyla alınmasının önüne geçilmesini istedi. Halil ile İbrahim'in teyzeleri tarafından bakıcı aile olarak alınıp bakılmasının en uygun olacağı dikkate alınarak, çocukların teyzeye verilmesi yönünde çalışmalar yapılacak.

  Halil ile İbrahim'in eğitim masraflarının Türkiye tarafından karşılanması yönünde çalışmalar da yapılıyor. Hayırsever bazı vatandaşların da geride kalan çocukların eğitim masraflarını üstlenmek istedikleri öğrenildi.

  AİLE ATAŞELERİ TALİMATINI ERDOĞAN VERDİ

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Türk vatandaşlarının ağırlıklı olarak yaşadıkları ülkelere 'Aile Ataşeleri'i atanacak. 'Aile Ataşeleri' ailesinden alınan çocuklar başta olmak üzere Türk ailelerinin birçok sorunu ile ilgilenecek.

  Bozdağ, "Bakanlar Kurulu'nda konuşuldu, Başbakanımız talimatını verdi. Yurt dışında aile müşavirleri, aile ve sosyal politikalar müşavirlikleri, ataşelikleri oluşturacağız ve her ülkede bir müşavirimiz, konsoloslukların olduğu yerde ataşelerimiz olacak. Onlar, ailelerin karşılaştıkları sorunlar olduğu zaman hem ailelerle ilgili hem sosyal konularla ilgili yardımcı olacaklar. Ailelerimizin, her bir insanımızın yanında olacaklar'' ifadesini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir