Petrol
94.27
-0.87%
Euro
18.2545
0.00%
Dolar
17.9569
-0.01%
Altın
1.028
0.04%
Borsa
2857
0.00%
Bitcoin
434.251
-2.78%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C
  Başbakan Erdoğan'ın Arıtma Tesisi açılış töreni konuşması

  Başbakan Erdoğan'ın Arıtma Tesisi açılış töreni konuşması

  Başbakan Erdoğan, Avcılar'daki Ambarlı İleri Biyolojik Arıtma Tesisi açılış töreninde Anayasa Mahkemesi'nin kendi ülkesi yerine uluslarası şirketleri savunduğunu söyledi.
  • 12.04.2014 - 16:11

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avcılar Ambarlı İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'nin açılış törenine katıldı.

  "HERKES YETKİSİNİ KONUMUNU BİLMELİ"

  Başbakan Erdoğan, açılış töreninde yaptığı konuşmada Anayasa Mahkemesi'nin Twitter'a yapılan erişim kararını kaldırmasına yüklendi. Anayasa Mahkemesi'nin kendi ülkesiyle ilgili olan dava dosyaları yerine Twitter'a öncelik tanımasını eleştirerek, "Milli bir kurum kendi ülkesinin hukukunu savunacağına uluslararası şirketlerin hukukunu savunuyor. Herkes konumunu bilecek. Bazı koltukların ve cübbelerin içinde siyaset yapılmaz. O koltuk ve o cübbe sizi güçlü gösterebilir ama millete zarar verirsiniz." ifadelerini kullandı.

  "700 BİN OY FARK ATARAK İSTANBUL BİRKEZ DAHA YETKİ TOPBAŞ'TA"

  İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları;

  "Yenikapı'da yaptığımız miting 30 Mart'ta İstanbul'un ve Türkiye'nin tercihini ortaya koymuştu. İStanbul rengini belli etmişti.30 Mart seçimlerinde de en yakın rakibine yaklaık 700 bin oy fark atarak Sayın Kadir Topbaş İstanbul'dan birkez daha yetki aldı. İstanbul'daki tüm projelerin takipçisi olmaya ben de devam edeceğim.

  Başbakan Erdoğan ın Arıtma Tesisi açılış töreni konuşması #1

  "İSTANBUL İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN PROJE"

  Bu dönemde İstanbul başlattığı küresl projeleri tamamlayacak 3. Havalimanı, 3. Köprü, Kanal İstanbul gibi projelerde dünyanın en müsatasna olma özelliğini güçlendireceğiz. 30 Mart seçimlerinin ülkemiz, milletimiz, İstanbulumuz için hayırlı olmasını niyaz ediyorum. Seçimlerin üzerinden 2 hafta geçmiş olmasına rağmen İstanbul için hayati önem taşıyan projenin açılışını yapıyoruz.

  "AH GEZİCİLER AH.."

  Kolay değil biz sandıklar kapandığı anlar 5 yıllık rehavetin içine giren kadro değil, verdiği sözler için kolları sıvayan kadroyuz. 30 Mart akşamından itibaren kaldığımız yerden devam ediyoruz.Bu bir çevre yatırımıdır. Ah Geziciler ah..Sizin işiniz molotoflarla yakıp yıkmak, cam çerçeve indirmek. Bizim işimiz hizmet etmek. Biz eserlerimizle geleceğe damgamızı vuruyoruz.

  "TWITTER VERGİ KAÇAKÇISIDIR"

  Özgürlük adına kimse benim ülkemde operasyon yapamaz. Şirketin çıkarlarını düşünenler milletin gönül gözünden kaçamazlar. Twitter vergi kaçakçısıdır. Ülkemin anayasasına uymak zorundadır. Burada belli kurallar altında çalışmalıdır.

  "SİYASET YAPMAK İSTEYEN SİYASİ PARTİLERE GİDER"

  YSK kararları tartışmaya açılmak istenmektedir. Herkes yetkisini konumunu bilmeli. Bazı koltukların ve cübbelerin içinde siyaset yapılmaz. O koltuk ve o cübbe sizi güçlü gösterebilir ama millete zarar verirsiniz. Siyaset yapmak isteyen koltuğundan kalkar, cübbesini çıkarırı, gider siyasi partilerin bünyesinde siyaset yapar."

     İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir