Dolar
6.8648
0.0583%
Euro
7.7915
0.2096%
Altın
1813.54
0.2387%
Borsa
118876.16
0.1378%
G. Altın
400.043
0.2835%
Bitcoin
64508.36
0.1676%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Başbakan Erdoğan'ın Dünya Çevre Günü konuşması

  Başbakan Erdoğan, Ankara'da Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.
  • 05.06.2014 - 11:01
  Başbakan Erdoğan'ın Dünya Çevre Günü konuşması

  Başbakan Erdoğan'ın Dünya Çevre Günü konuşması #1

  Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları; 

  "Avrupa Birliği müfredatlarında yer alan çevre standartlarını ülkemizde de faaliyete geçirdik.  Ama yeterli değil. Türkiye boşvermişliğinin bedeli ödüyor..

  "İSTANBUL'UN SORUNUNU BİZ ÇÖZDÜK"

  ''AB müktesebatındaki standartları hayata geçirdik. Gelişmiş ülkelerin pek çoğu Kyoto Protokolü'nden çekinirken biz 2009'da kabul ettik. İstanbul'u hava kirliliğinden, çöp dağlarından büyük ölçüde kurtardık. Su sorununu çözdük. İstanbul ağaçlarıyla çiçekleriyle çalışmalarıyla örnek bir şehir haline geldi.

  Erdoğan'dan Sırrı Sakık'a Kazım Karabekir tepkisi İZLE

  ''KAZIM KARABEKİR'İ DERT EDİNMİŞLER''

  Kazım Karabekir'i dert edinmişler şimdi onunla uğraşıyorlar, Kars, Iğdır, Erzurum ve Ağrı'yı düşmandan kurtaran Kazım Karabekir, milletin gönlüne, kalbine kazınmıştır. Ağrı'da hizmetle gündeme gelemeyenler şimdi Kazım Karbekir ile gündeme gelmeye çalışıyorlar.

  ''SOKAK TABELASINI KALDIRMAKLA MİLLETİN GÖNLÜNDEKİ İZİ KALDIRAMAZSIN''

  Sokak tabelasını kaldırmakla milletin gönlündeki izi kaldıramazsın. aksi halde millet ileride o tabelanın daha büyüğünü koyar. Tabelayı bırak, hizmetine bak."

  ''O TABELANIN DAHA BÜYÜĞÜNÜ, GÖRKEMLİSİNİ MİLLET GETİRİR''

  Bir taraftan beldenin veya köyün ismi Türkçe mi Kürtçe mi olsun, bununla mücadele verirken öbür taraftan kalkıp da bizim tarihimize mal olmuş böyle bir ismin sokak tabelasını kaldırmakla milletin gönlündeki izi, muhabbetini mi sileceğini zannediyorsun? Bu karşı atakları getirir. O tabelanın daha büyüğünü, daha görkemlisini, daha kalıcısını millet getirir yarın oraya yeniden diker.

  ''ÇÖZÜMÜ SABOTE EDECEK HER ŞEYİN İÇİNDELER''

  Bir yandan ağızlarından çözüm sözünü düşürmeyip, bir yandan da çözümü sabote edecek her şeyin içinde, arkasında yer alanlar aslında kendi kendilerini bitiriyorlar. Acıdan, ölümden, kandan, çatışmadan beslenenler gıdaları kesilince şaşkın şekilde yalpalamaya, sağa sola çarpmaya başladılar.

  ''GERÇEK ÖZGÜRLÜK BUNLARIN BÜNYELERİNE AĞIR GELDİ, KALDIRAMADILAR''

  Anneler para verildi deniyor böyle bir hakaret olabilir mi? Meseleleri kanla silahla değil samimiyetle çözelim derken araç yakanların yol kesenlerin söyleyecek bir sözü kalmamıştır. Acıdan ölümden beslenenler gıdalaraı kesilince yalpalanmaya başladılar. Gerçek özgürlük bunların bünyelerine ağır geldi kaldıramadılar.

  Bozguncular ne kadar uğraşsalar da Türkiye'yi yolundan döndüremeyecektir. Elinde molotof olanlar cam çerçeve indirenler çevrecilikten bahsedebilir mi?

  ''BARIŞI EGEMEN KILACAKSAK KARŞILIKLI SAYGIYLA KILACAĞIZ''

  Kalkıp da 'devlet terörü' ifadesini kullananların bizden tebrik beklemeleri de hiçbir zaman hakkı olmayacaktır. Şu anda bu devletin başında Başbakan olarak Tayyip Erdoğan var. Biz, bu ülkede eğer barışı egemen kılacaksak, karşılıklı saygıya dayalı olarak kuracağız. Ama bundan bihaber olanlar, bu işi sadece dilinde yaşayanlar bunu halka yaşatamazlar.  Görüş Bildir