Euro
10.1298
0.24%
Dolar
8.5637
0.13%
Altın
494.86
0.11%
Borsa
1.358
0.65%
Bitcoin
327.490
0.53%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Başbakan Erdoğan'ın Gaziantep mitingi

  Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan Gaziantep'te halka hitap etti.
  • 07.08.2014 - 19:57
  Başbakan Erdoğan'ın Gaziantep mitingi

  Başbakan Erdoğan ın Gaziantep mitingi #1

  Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Gaziantep'te vatandaşlara seslendi.

  İşte Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

  - ''Şu anda da zor şartlarda bulunan Suriyeli kardeşlerimize kucak açtık. Bu kalıcı bir durum değil, bu ilelebet devam edecek bir durum değil. İnşallah Suriye'de şartlar düzeldiğinde, Suriye'de o eli kanlı rejim gittiğinde buradaki kardeşlerimiz de şehirlerine, köylerine, evlerine geri dönecekler.

  - CHP zalim Esed'in yanında durdu. Esed zulmünden kaçanlara da zalimce bir tutum sergiliyor.

  -MHP reklam filminden rahatsız olmuş. CHP ile bu kadar ittifak yapanın sonu işte böyle olur. MHP'nin yol arkadaşı CHP. MHP'ye gönül vermiş arkadaşlarıma sesleniyorum. Pazar günü MHP'ye gereken dersi vereceğinize inanıyorum. Verin ki ibret alsınlar akıllarını başlarına toplasınlar.

  - 2007 halk oylamasında %80 evet dediniz ve rekor kırdızınız. 10 Ağustos'ta Gazianetpe'ten rekor bekliyoruz. İnşallah bir rekor kıracağız.

  - Yaradılanı yaradandan ötürü severiz dedik ve tek millet dedik. 77 milyonun tamamı tek millettir. Yani çokluk içinde teklik. Buna tasavvufta vahdet derler. Kimse bu vatan topraklarında ameliyat yapamaz. Yapmaya kalkarsa karşısında bizi bulur. Demir yumruğumuzu vururuz.

  - Huzura koşuyoruz, istikrara koşuyoruz. Ah kardeşlerim 12 yıl önce yani 2002 Kasım neydi o zaman bizim milli gelirimiz 230 milyar dolar. Şimdi 820 milyar dolar. Nereden nereye... Devletin borçlanma faizi %63'tü, şimdi %9,3. Şimdi aradaki fark milletin cebinde.

  - Biz büyük bir devletiz. Biz ekonomisiyle büyük bir devletiz. Tarihimizle, medeniyetimizle, ecdadımızla, vizyonumuzla büyük bir devletiz. Hiç kimse bize mahalle baskısı yapamaz. Biz hakkı savunurken hiç kimse bizi susturamaz. Artık hiç kimse hiçbir odak bu ülkeye istikamet çizemez, gündem dayatamaz, gündemini belirleyemez.

  - Gazze ateş altındayken, Gazze bombalanırken, oradaki çocuklar, bebekler, masum kadınlar ölürken, CHP, MHP ve bunların ortak adayı, bizim Gazze için sesimizi yükseltmemizden rahatsız oldular. Pensilvanya'daki zat, ramazanda güya itikaftaymış. İtikaftan çıkıyor Gazze için taziye yayınlıyor. İsrail'e bir tek söz söyleyemiyor.

   

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir