Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
296.247
2.78%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Başbakan Erdoğan'ın Muğla mitingi

  Başbakan Erdoğan, seçim kampanyası kapsamında Muğla'da halka hitap etti.
  • 06.08.2014 - 19:16
  Başbakan Erdoğan'ın Muğla mitingi

  Başbakan Erdoğan ın Muğla mitingi #1

  Cunhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimi çalışmaları kapsamında Muğla'da vatandaşlara seslendi.

  Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

  - Demokrasi mücadelemizi bir üst aşamaya yükseltiyoruz. -Birileri o reklam filmindeki ezandan, seccadeden rahatsız olmuş.Fakat şimdi film yine değişik bir versiyonuyla devam ediyor.

  MUHALEFET KENDİ İÇİNDEN ADAY BULAMADI

  - İlk kez yapılacak seçimde herkesin oy kullanmasını temin ediyoruz. Bu seçimde Muğla'dan çok farklı bir sonuç bekliyoruz. Muğla'nın yeni Türkiye'ye destek vereceğine yürekten inanıyorum. Muğla'da CHP, MHP'ye oy vermiş kardeşlerimin milletin adayını destekleyeceğine inanıyorum.

  - CHP, MHP kendi içinden bir aday bulamadı. Kim var bu adayın arkasında? Pensilvanya var. Başka kim? O malum medya kuruluşları var. Uluslararası çevreler var. Almanya'da bir dergi bizi eleştiriyor bu dayatma adaya da övgüler diziyor. Bir Alman dergisi neden bunu yapıyor? Biliyorlar ki Tayyip Erdoğan bunların istediği istikamette yürümez. Tayyip Erdoğan milletin istediği istikamette yürür. 12 yıl bize söz geçiremediler. Bizden önce hükümet yıkıp hükümet kurarlardı. Ama geçti. İstiyorlar ki cumhurbaşkanı Pensilvanya'nın dizinin dibine otursun İsrail'e sessiz kalsın.

  RADİKAL'İN İSRAİL MANŞETİ

  - Doğan grubunun yayın organında Radikal gazetesinde İsrail saldırı altında diyor. Utanmadan sıkılmadan diyor. Bu Doğan grubunun nereye hizmet ettiğini öğrenin. Tabi ki Tayyip Erdoğan'la geçinemez. Ey Doğan grubu Erdoğan sizin idare edeceğiniz bir siyasetçi değildir. Bu başlığı atana bizden saygı olmaz.

  - Her konuşması facia her harekei facia. Neymiş babası Mehmet Akif'in arkadaşıymış. Muğla'dan şöyle bir ders verir misiniz? Edebiyatçıyım falan diyor da.

  SIRTIMIZDA KÜFEYLE DOLAŞTIK

  - Biz çarkçı Kemal'i biliyorduk ama bir de çarkçı Ekmel çıktı. Senin sırtında küfe yok. Biz küfeyle dolaştık. Eğitimde sağlıkta adalette tarımda ulaşımda aklınıza ne gelirse Türkiye'yi barajlarla ihya ettik. Bizde rehavet yok. Bu ülkede 205 bin derslik açan bir iktidarı sen görmemezlikten gelemezsin.

  - Türkiye'nin ihracatı 36 milyar dolardır şimdi 153 milyar doları aştık. Devletin borçlanma faziz yüzde 63'tü şimdi 9,3. Buraya düştü Aradaki fark miletimin cebinde kaldı.

  BAHÇELİ SEN ÇIRAK BİLE OLAMAYACAKSIN

  - Çıkmış Bahçeli eğer şartlartda olsaydı Başbakan'ın istifa etmesi gerekirdi diyor. Bahçeli geç onları geç önce siyaseti öğren. Sen çırak bile olamayacaksın. Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir şey yok. Kendine malzeme bulamıyor bununla idare etmeye çalışıyor. Biz 16 aylık partiyken iktidar olduk devletin yardımıyla mı olduk? Millet sahip çıktı millet. Biz bu millete aşığız aşık. Bizim farkımız var. İşlerine geldiği zaman şunları söylüyorlar: Başbakan çok gergin çok sert. Başbakan yumuşak başlı ama uysal koyun değil.

  PENSİLVANYA'YA NEDEN SES ÇIKARMADINIZ?

  - MHP genel başkanı oy uğruna siyaset uğruna Türkmen kardeşlerimizin hayatını tehlikeye atıyor. Onun da derdi Türk de değil Türkmen de değil. Yaptığı açıklamaların nereye varacağını hesap edecek kapasitesi yok. Türkmen kardeşlerimize Adana'da MİT'in götürdüğü yardımların önünü kim kesti? Paralel yapıyla paralel yargı ve güvenlik kesti. Bunu da dünyaya duyurdular. Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'ndan bir ses çıktı mı? Irak'taki Türkmen kardeşlerimizin başkanı geçenlerde açıklama yaptı. Madem milliyetçisiniz bunlara neden ses çıkarmıyorsunuz?

  Türkmenleri düşünüyorsun da Pensilvanya'ya neden ses çıkarmadınız? Çünkü Pensilvanya esir aldı bunları. Şantaj çok etkili olmuş. İpin ucunu Pensilvanya'ya kaptırmışlar. Ama biz CHP'yi de MHP'yi kurtaracağız. İnlerine gireceğiz dedik. Şimdi inlerine giriliyor mu? Daha işin başındayız. Eğer vekaleti verir de bu kardeşinizi o makama çıkarırsanız bu can bu tende oldukça paralel yapıyla mücadele sonuna kadar devam edecektir.

  MUĞLA MONŞER ADAY TUZAĞINA DÜŞMEYECEK

  - Eski tartışmaları eski Türkiye'de bırakacağız. 77 milyon bir olacağız. Pazar günü seçilmiş bir cumhurbaşkanı seçilmiş bir hükümet inşallah Türkiye'yi uçuracağız. -10 Ağustos 27 Mayıs'ın izlerinin silineceği bir tarihtir. Muğla'nın evladı Adnan Menderes'in ruhunu şad edecek bir tarihtir. Muğla dayatmalara boyun eğmedi bu monşer aday tuzağına da düşmeyecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir