Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.896
0.45%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C
  Başbakan Erdoğan'ın Tokat mitingi

  Başbakan Erdoğan'ın Tokat mitingi

  Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Tokat'ta vatandaşlara seslendi.
  • 09.07.2014 - 17:55

  Başbakan Erdoğan ın Tokat mitingi #1

  Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti.

  Vatandaşlara çocularını Cemaat okullarından almalarını söyleyen Erdoğan, "Bunların medya organlarını desteklemeyin. Kapınıza gelirse geri çevirin" dedi.

  Başbakan Erdoğan'ın Tokat mitingi İZLE

  Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

  Tokat bize hep destek oldu. 12 Haziran 2011 seçimlerinde yüzde 56 oy oranıyla Tokat bizi 1. parti yaptı. Tokat 30 Mart'ta kendine yakışanı yaptı. Şimdi yeni bir milada hazırlanıyoruz. Milletin içinden geldik. Millete Hizmet yolunda bir başka safhaya geçiyoruz. İnanıyorum ki Tokat bizim yanımızda olacak.

  "BOŞA ZAMANIMIZ GEÇMEDİ"

  3 Kasım 2002'de AK Parti'yi sizlerin desteğiyle iktidara taşıdık. Boşa zamanımız geçmedi. Hem yurt içinde hem yurtdışında koşturduk. 12 yıl önce ekonomisi çökmüş bir Türkiye vardı. Sanayici kapısına kilit vuruyordu. Türkiye IMF'nin kapısından borç dileniyordu. Çiftçi, esnaf, işçi, memur borcun hacizlerin altında eziliyordu. Milli geliri 230 milyar dolardan aldık şimdi nerede 820 milyar dolarda. Ekonomimizi yıllık ortalama yüzde 5 büyüttük. İhracatımızı 156 milyar doalra çıkardık.

  "MONŞER GİBİ BU ÜLKE YÖNETİLMEZ"

  Cumhurbaşkanlığı makamını sadece oraya geldiği zaman orada monşer gibi yönetmekle bu ülke yönetilmez. Bu gayret işi, bu sevda işi, bu sevdanız olmazsa olmaz, bu derdiniz olmazsa, milletinin dertleriyle dertlenme kabileyitiniz olmazsa bu ülkeye bir şey veremezsin, bu millete bir şey veremezsin.

  "PENSİLVANYA'DAN DA NASİHAT ALDILAR"

  Şimdi bu CHP ve MHP tam kendilerine layık olanı buldu. Biz buraya azimle, dikkatle, kararlılıkla geldik. Biz geldiğimizde bu ülkede kimse özgürce düşüncesini ifade edemiyordu, Şu anda ana muhalefetin başına bakıyorsun, yavru muhalefete bakıyorsun, başbakana hergün küfrediyorlar, hergün hakaret ediyorlar. Dertleri ne Söyleyeyim; adaylarına dediler ki, 'sen kibar ol, diğer yanını bize bırak', adaylarına onu söylediler. 'Biz başbakanı şöyle bir köpürtelim, onu gerelim.' Evet, Pensilvanya'dan da öyle bir nasihat aldılar.

  "GAZZE'YE SIRTIMIZI DÖNECEK MİLLET DEĞİLİZ"

  Bu millet içine kapanacak millet değil, bu millet komşularındaki zulme, bölgesindeki mezalime sessiz kalacak millet değil. Bu millet Gazi Osman Paşa'dan aldığı ilhamla Suriye'ye, Irak'a, Mısır'a, Filistin'e, hergün bombalanan mazlumların, gariplerin, şehitlerin diyarı Gazze'ye sırtını dönecek bir millet değildir.

  İHSANOĞLU'NA SERT ELEŞTİRİ

  İşte çıkmış adayların bir tanesi ne diyor, aman yarabbi, 'Filistin meselesinde Türkiye tarafsız kalması gerekir' diyor. Şu hale bak ya, şu hale bak. CHP'nin, MHP'nin adayı bunu söylüyor. İsrail bombaları yağdırıyor, savunmasız insanlar ölüyor, hala 'Filistin meselesinde tarafsız olacaksın' diyor. Bu ne anlayıştır. İşte görev yaptığı yerdeki mantığı da buydu, anlayışı da buydu.

  Benim dedelerim, atalarım, ecdadım at sırtında Malazgirt'ten yola çıkıp Avrupa içlerine kadar, Yemen'e kadar, Tunus'a kadar gidecek ama ben yanıbaşımdaki Irak'ı, Suriye'yi, Mısır'ı, Gazze'yi görmeyeceğim, duymayacağım, öyle mi Evet, ey CHP, ey MHP siz adayınızla beraber gidin Esed'in yanında oturun, siz geçin orada oturun.

  "BEN MİLLETİN TARAFIYIM"

  Ben tarafım ama nerenin tarafıyım Milletin tarafıyım. Bunu anlamakta zorlanan bazı zavallılar var, garipler var. Diyor ki, 'bak hemen ayrımcılığa başladı.' İşte bu ifadeyi anlayamayacak kadar zavallısın. Milletin tarafında olan ayrımcı olur mu be Millet kim 77 milyon. Bunlara sorarsanız millet onlar gibi düşünenlerdir.

  Ben ülkücü kardeşlerime sesleniyorum, MHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, BDP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum: Erdoğan bu milletinin tamamının cumhurbaşkanı adayıdır. Bunu böyle biliniz.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir