Dolar
6.8645
0.0539%
Euro
7.7579
-0.2225%
Altın
1802.56
-0.3681%
Borsa
115793.59
-2.4588%
G. Altın
397.748
-0.2917%
Bitcoin
63223.94
-1.8267%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C

  Başbakan Erdoğan'ın Trabzon konuşması

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Trabzon'da yapacağı toplu açılış töreninde konuştu..
  • 15.06.2014 - 18:46
  Başbakan Erdoğan'ın Trabzon konuşması

  Başbakan Erdoğan'ın Trabzon konuşması #1

  İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

  * Bu kardeşinize, partinize sahip çıktığınız için her birinize tek tek teşekkür ediyorum. 81 il arasında 30 Mart'ta en yüksek oy oranına Rize'de ulaştık.

  * Ama Trabzon geri kalmadı. Yüzde 83 oy oranıyla Hayrat ilçesi birinci oldu. İller arasında rekor Rize'nin, ilçeler arasında rekor Trabzon Hayrat'ın. TOKİ eliyle Araklı'da başlattığımız 192 adet konutu da resmen hak sahiplerine teslim ediyoruz.

  Başbakan Erdoğan'ın Trabzon konuşması #2

  * Bu arada Ortahisar ve Of'taki iki adet futbol stadıyla gençlerimizi sevindiriyoruz. Toplam 38,5 trilyon liralık dört adet projeyi de Trabzonumuza kazandırıyoruz.

  * Trabzona'a toplam 4 hastaneden oluşan 600 yataklı bir şehir hastanesini kazandırıyoruz. Atasu barajı atık su atımları tesislerinin yapımı da ayrıca devam ediyor.

  * Son 12 yıl alımında üretiilerimize 975 trilyon ödedik. Fındık üretimi yapan üreticilerimize 444 milyon destek verdik.

  * Bizim gündemimizde ne var, toplu açılışlar var. Dün Artvin'de toplu açılışlar yatık bugün Trabzon'da toplu açılışlar yapıyoruz. 30 Mart'ta seçim yaptık yerimizde durmadık. Çok önemli projelerin de temelini atıyoruz.

  * Biz çalışıyoruz, bir üretiyoruz peki diğerleri ne yapıyor? 12 yıldır ne yapıyorlarsa bugün de onu yapıyorlar. 12 yıldır ne yapmıyorlarsa bugün de onu yapmanın peşindeler.

  * Gezi olayları çıktı bu muhalefet o olayların arkasına takıldı gitti. Pensilvanya'nın peşine takıldı taşeronluk yaptı.

  * Diyarbakır'da bayrağımıza alçakça bir saldırı düzenlendi onu bile istismar etmeye çalıştılar. Musul'da konsolosluklarımıza saldırı düzenlendi, onu bile istismar etmeye çalıştılar.

  * Biz güvenlik güçlerimizle, tüm ilgili birimlerimizle bunu an be an takip ederken yazılı ve görsel medyadaki gelişmeler sıkıntı doğuruyor.

  * Böyle bir muhalefete rağmen yolumuza devam ediyoruz. Bakın dikkat edin Gezi olaylarında en başta Türkiye ekonomisini hedef aldılar. Türkiye'nin imajını sarsmaya çalıştılar.

  * Bütün bu tehditlere rağmen Türkiye ekonomisi bunlara hiç aldırmadı. Türkiye ekonomisi %.4.3 hamdolsun büyümeye devam etti. Faiz düşüyor, işsizlikle mücadelemiz başarılı bir şekilde devam ediyor.

  "HESABINI SORACAĞIZ"

  * Diyarbakır'da bayrağımız indirildi, hiç merak etmeyin bunun hesabını soracağız. O hainin soruşturulması da devam ediyor.

  * Diyorlar ki alnın ortasından vurup indireceksin. Bahçeli'ye bir sormak lazım sen Diyarbakır'a kaç kere gittin? Oralara gidemez, neden? bu iş yürek işi yürek. Ondan sonra da kalkıyor diyor ki alnının ortasında vuracaksın. O hain vurulsaydı yeni tahrik çalışmaları başlayacaktı.

  "YENİ Mİ GELDİ AKLINA"

  * Şimdi çıkmış Kılıçdaroğlu, bayrak sevdasından bahsediyor. Kılıçdaroğlu yeni mi geldi aklına? Hakkari mitinginde niye bir tane bayrak götüremedin yanında? Ey Kılıçdaroğlu, ey Bahçeli çok mu rahatsız oldunuz? Biz nerede ne zaman ne konuşacağımızı biliyoruz. Siz bu işte çırak bile olamadınız.

  * Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet her şey bunun içinde saklı ve bunu yaptık yolumuzda da bunu devam ettirdik.

  "BU TEZGAHA GELMESİNLER"

  * Bizi bölemeyecekler biz birbirimiz Allah için seviyoruz. Trabzon'dan benim bir ricam var. Bunların oyununa gelmeyin. Karadenizli gençlerimiz bu tezgaha gelmesinler.

  Görüş Bildir