Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.067
-2.11%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C
  Başbakan Erdoğan'ın Valiler toplantısı konuşması

  Başbakan Erdoğan'ın Valiler toplantısı konuşması

  Dünkü parti grubunda BDP'ye yönelik bir eleştiride bulunmayan Erdoğan, bugün BDP'ye çattı.
  • 08.02.2012 - 11:44

  Başbakan Erdoğan ın Valiler toplantısı konuşması #1

  Valiler toplantısında BDP'yi sert bir dille eleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, PKK'nın kendi içindeki infazlarına işaret etti. 'Bir siyasi partinin temelleri bunlar üzerine kurulamaz' diye Erdoğan, 'BDP'liler örgütün kanlı infazlarının hesabını sorsunlar. Hikmet Fidan'ın öldürülmesinin hesabını sorsunlar.' diye konuştu.

  İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

  Sadece çocuk teröristler değil işkence ve infazı da görmezler. Örgütün uzantısı gibi hareket eden partinin, faili meçhuller konusunda da yeterince konunun üzerine gitmediğini göreceksiniz. Çünkü kemikler çıktıkça Ergenekoncular açığa çıkacaktır.

  BDP KANLI İNFAZLARIN HESABINI VERSİN

  Bir siyasi partinin temelleri bunlar üzerine kurulamaz. Mahsum Korkmaz adlı teröristin nasıl öldüğünü sorgulasınlar. Dağda 5 terörist kızın nasıl öldüğünü sorgulasınlar. BDP'liler örgütün kanlı infazlarının hesabını sorsunlar. Hikmet Fidan'ın öldürülmesinin hesabını sorsunlar..

  ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYIN

  Eğer bunları sorgularlarsa karşılarına çıkacak tablodan korkuyorlar. Dürüst değiller samimi değiller.. Belli devletlerle PKK'nın taşeronluk ilişkileri onların suratına tokat gibi çarpacağı için hesap soramayacaklar. Bunların önüne geçmenin en önemli adımı eğitimdir. Tinerci bir nesil mi yetiştireceğiz dediğim de biri kalkmış bir tinerci çocuğu çıkarmış konuşturuyor. Gazetecilik bu mu? Sen o çocuğu oraya çıkarmakla tiner kullanmayı meşrulaştırıyorsun. Ondan sonra TV patronları bizim sözlerimizden rahatsız oluyorlar. Dert başka ama biz inandıklarımızı anlatmaya devam edeceğiz.

  İNSAN BİRİNCİ SINIF VATANDAŞTIR DEVLET KARŞISINDA

  Millet devlet için değil devlet millet için vardır. 75 milyon vatandaşımızın her biri bir numaralı vatandaştır. İnsan birinci sınıf vatandaştır devlet karşısında. Eşit yakınlıkta olmak durumundadır. İşte sizler bizim görev elimiz, konuşan dilimiz dinleyen kulağımızsınız. Nerede olursa olsun her bir vatandaş, zora düştüğünde devletin onların yanında olduğunu bilmeli. 

  ZOR KIŞ ŞARTLARI YAŞANIYOR

  Ben sizlerle nasıl bunları konuşuyorsam sizler de Kaymakam ve Belediye Başkanları ile hatta daha ileri gidiyorum silahlı kuvvetlerimizin oradaki temsilcileriyle görüşmelisiniz. Bizim valilerimiz inanıyorum ki Şemdinli'deki her haneden haberdardır. Yeri geldiğinde hanımlarınızı yanınıza alarak ve beyinizi yanınıza alıp o evleri ziyaret etmelisiniz. Kış şartlarında kimin bacası tütüyor kimin tutmuyor onu göreceksiniz.

  FELAKETLERE HAZIRLIKLI OLALIM

  Paltosu, kalemi, kitabı olmayan, evine geldiğinde küçücük ellerini ısıtacak sobası olmayanları bulacağız. Bulamadığımız bu insanların vebali önce sizin sonra bizim boynumuzdadır. Biz adalet ve merhameti asla elden bırakmayacağız. Özellikle bazı illerimizde çok yoğun kar yağışı oldu. Valilerimizin gece gündüz demeden çalıştıklarını biliyorum. Tüm Vali kardeşlerimiz depreme, sel gibi afetlere hazırlıklı olmalı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir