Euro
10.3675
-0.1%
Dolar
8.867
-0.04%
Altın
494.49
0.04%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
373.741
-2.20%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  Başbakan Trabzon Araklı'da konuştu

  Başbakan Trabzon Araklı'da konuştu

  Başbakan Erdoğan, Trabzon Araklı'daki konuşması sırasında ilk defa açıklıyorum diyerek kızıyla ilgili bir bilgi paylaştı
  • 24.11.2013 - 16:12

  Başbakan Trabzon Araklı da konuştu #1

  "(Başörtüsü serbestliği) Hak iade edildi. O bacılarımızın hakkının kendilerine verilmesidir. Ünversitelerde kızlarımız ne çileler çektiler." diyen Erdoğan, bunların yaşanmasında CHP aktör olduğunu vurguladı. Sözlerine şöyle devam etti:  "Bunlar dürüst değiller. Artık herşey rayına oturuyor. Artık hak sahibinindir. Üniversitelerimizde artık kat sayısı var mı? Yok. Bütün yavrularımızın ayaklarına kelepçeleri takıp 'yürü' dediler. Ama şimdi onlar geride kaldı." 

  KIZIMI OKUSUN DİYE ARAKLI'YA GÖNDERDİM

  Benim kızımın imam hatip okuyamama durumu vardı. İnanabiliyor musunuz? Ben kızımı Araklı'ya gönderdim kimseye duyurmadan. İlk defa açıklıyorum, kimseye duyurmadan. Burayı bitirdikten sonra da yurtdışına gönderdim. Gitti ABD'de okudu. Gitti İngiltere'de de mastırını yaptı. Demek ki başörtülü de okuyabiliyormuş. İmam hatiplilere katsayı dediler ona takıldı, meslek liselilere aynı şeyi söylediler. Çünkü onlara gerekli dersi siz verdiniz. Bize de sahip çıktınız. Arkamızda durdunuz.

  KIZINI NEDEN Mİ ARAKLIYA GÖNDERDİ?

  İmam hatip liseleri 28 Şubat’ın katsayı, başörtüsü yasağı veya sekiz yıllık kesintisiz eğitim gibi uygulamalarından çok etkilendi. Başörtülü öğrenciler okula alınmadı, okuldan atılanlar, servisle geldikleri okulun önünden bindirildikleri polis otosuyla şehrin diğer ucunda indirilenler, karakola alınanlar oldu.

  SÜMEYYE ERDOĞAN SESSİZCE EĞİTİM GÖRDÜ

  Başbakan'ın kızı Sümeyye Erdoğan da İstanbul’da başörtüsü mağduru olanlardandı. Ya başını açacak, ya okula gitmeyecekti. Trabzon ise bu durumun henüz sahneye konmadığı şehirlerdendi. Başbakan Erdoğan'ın Fatih İmam Hatip Lisesi'nde okuduğu sınıf arkadaşı, Araklı İmam Hatip Lisesi müdürü Hasan Karabela ile iletişime geçti. Sümeyye Erdoğan’ı ona emanet etti. Sümeyye Erdoğan Araklı İmam Hatip Lisesi’nde sessizce eğitim gördü.

  BİZİM AYNAMIZ MİLLETİN AYNASIDIR

  'Türkiye çok hızlı bir şekilde değişiyor. Hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Sebebi sizsiniz. Arkamızda dimdik durdunuz. Sizin bize verdiğiniz emanete layık olmaya çalıştık. Sizin verdiğiniz yetkiyle bu yolculuğumuza devam ettik.

  Biz şunu biliyorduk: Halka hizmet Hakka hizmettir. Bizim aynamız sırlı camlardan oluşan aynalar değildir. Bizim aynamız milletin aynasıdır. Biz millete bakar orada muhasebemizi yaparız.

  MEDYA HÜKÜMETE YÖN VEREMEZ

  Türkiye'de iktidara lobiler çeteler rota çizemez. Devlete, millete, milletin hükümetine medya artık yön veremez.

  Yakanın, yıkanın terör estirenin güçlü olduğu dönemler geride kalmıştır. Türkiye bir hukuk devletidir. Biz diğer ülkelere benzemeyiz. Mısır'da darbe oldu. Türkiye'den başka bunu söyleyen oldu mu? Hani demokrattınız? Darbecilere neden darbe diyemediniz? Bizm ecdadımız bize dik durmayı, omurgalı olmayı öğretti.

  DEVLETLER ARASI DUYGUYLA KONUŞULMAZ

  Darbeci, büyükelçimizi Mısır'ın dışına çıkarıyor. Hayırlı olsun biz de onun maslahatgüzarını yolladık. Devletler arasından duygular konuşursa kaybeden duygularıyla konuşan olur. Milli iradeye saygınız varsa ordunun yeri bellidir. Milli iradeye dayatma yapamazsın. 3500 Mısırlı kardeşimizin acaba katili olarak anılmak mı iyidir yoksa mazlumun yanında olmak mı iyidir? Biz Mısır halkının yanındayız. Biz Rabiatul Adeviyye'de olanların yanındayız. Sen yüzde 51 ile gelen bir kişiye tahammül edemiyorsan biz de tahammül edemeyiz.

  Biz Mısır halkının yanındayız. Biz darbecilere saygı duymadık bundan sonra da duymayacağız.'

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir