Petrol
110.67
-0.10%
Euro
17.2664
1.35%
Dolar
16.067
0.89%
Altın
965.1
1.72%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
475.127
-1.22%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C
  Başbakan: Türkiye Kürdistanı ifadesi şık değil

  Başbakan: Türkiye Kürdistanı ifadesi şık değil

  Başbakan Erdoğan Osman Baydemir'in sözlerini eleştirdi.
  • 20.11.2013 - 20:41

  Başbakan: Türkiye Kürdistanı ifadesi şık değil #1

  Canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başabakan Erdoğan, geçtiğimiz haftasonu Diyarbakır'da yaşanan buluşmayla ilgili konuştu. Başbakan, Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'in geçtiğimiz günlerde sarf ettiği "Türkiye Kürdistanı" ifadesini eleştirdi.

  KÜRDİSTAN KELİMESİNİN KULLANILMASI

  Kürdistan söyleminden rahatsızlık duyulması hakikaten manidar. Bunlar bizim tarihimizi bilmiyorlar. Çok yakın süreçle alakalı birşey söyleyeceğim. Dünkü grup toplantısında Mustafa Kemal'in söylediği sözlerin fotoğrafını getirdim. Kürdistan Bölgesi şeklinde geçer. Kürdistan Bölgesginde her iki dili de kullanırlar diye geçiyor. Bir kararname var. Çok ilginçtir. Burada Kürdistan geçiyor. Yine Gazi ile ilgili bir durum var. Kürdistan, Lazistan diye bir konuşması var. Güney Doğu Kürdistan, Doğu Karadeniz Lazistan diye geçiyor. Bana bölücü diyorlar. O halde Mustafa Kemal'de mi bölücüydü?

  Başbakan: Türkiye Kürdistanı ifadesi şık değil

  'TÜRKİYE KÜRDİSTANI İFADESİ ŞIK DEĞİL'

  Bizden asla Türkiye Kürdistanı diye bir şey duyamazsınız. Güzel geçen haftadan sonra Diyarbakır Belediye Başkanının bu ifadeyi kullanmış olması bana göre şık değildir. Kendi bölgesi Güneydoğu Anadolu Bölgesi'dir. Bunlar toplum içinde rahatsızlıklara neden olur.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir