Euro
10.1568
0.16%
Dolar
8.662
0.18%
Altın
486.44
-0.33%
Borsa
1.419
0%
Bitcoin
400.500
-3.19%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Başbakan yardımcılarının görevleri belli oldu

  Seçim hükümetinde yer alan Başbakan yardımcılarının görev dağılımları belli oldu.
  • AA
  • 31.08.2015 - 08:38
  Başbakan yardımcılarının görevleri belli oldu

  Başbakan yardımcılarının görev dağılımına ilişkin Başbakanlık Genelgesi, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

  Genelgeye göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Başbakan yardımcılarının sorumlu oldukları kurum kuruluşlar ve görevleri şöyle:

  BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU

  Kurum ve kuruluşlar, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı.

  BAŞBAKAN YARDIMCISI YALÇIN AKDOĞAN

  Görevler, TBMM ile ilişkiler ve Kamu Diplomasisi ile ilgili işlerin yürütülmesi, Kurum ve kuruluşlar, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü, Anadolu Ajansı T.A.Ş. Genel Müdürlüğü, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Tanıtma Fonu Kurulu Genel Sekreterliği.

  Başbakan yardımcılarının görevleri belli oldu #1

  BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ

  Görevler, hükümet sözcülüğü ve İnsan hakları ile ilgili kurullar ve insan hakları ile ilgili konularda koordinasyon, Kurum ve kuruluşlar, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Türkiye-İnsan Hakları Kurumu.

  BAŞBAKAN YARDIMCISI CEVDET YILMAZ

  Görev, ekonomik konularda genel koordinasyon, Kurum ve kuruluşlar, Hazine Müsteşarlığı, T.C. Merkez Bankası, T.C. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü, Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü, Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü, Tükiye Vakıflar Bankası T.A.O Genel Müdürlüğü, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu.

  BAŞBAKAN YARDIMCISI TUĞRUL TÜRKEŞ

  Görevler, Danıştay ile ilişkiler, Milli Güvenlik Kurulu'nun tavsiye kararlarının ve görüşlerinin değerlendirilmek üzere Bakanlar Kurulu'na sunulması ve Bakanlar Kurulu'nda kabulü halinde tavsiye kararlarının uygulanmasının koordinasyonu ve izlenmesi, Kıbrıs ile ilgili koordinasyon işleri ve Medeniyetler İttifakı Projesi'nin yürütülmesi. Kurum ve kuruluşlar, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir