Petrol
114.46
0.25%
Euro
17.6007
0.23%
Dolar
16.3584
0.06%
Altın
974.21
0.17%
Borsa
2451
-1.34%
Bitcoin
480.788
-1.48%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Başbakan Yıldırım: Aşırı tepkiler vermekten kaçının

  Gölbaşı'nda katıldığı cenaze namazında açıklama yapan Başbakan Yıldırım "Aşırı tepkiler vermekten sakının, TSK bizim geleceğimizdir" dedi.
  • Ajanslar
  • 17.07.2016 - 16:04
  Başbakan Yıldırım: Aşırı tepkiler vermekten kaçının

  Başbakan Yıldırım: Aşırı tepkiler vermekten kaçının #1

  Başbakan Binali Yıldırım, Türksat A.Ş.'ye yapılmaya çalışılan darbe girişimi sırasında şehit olan Ahmet Özsoy için Gölbaşı'nda düzenlenen cenaze törenine katıldı.

  "Gündüz vatandaşlarımız işinde gücünde olacak. Normal hayatımıza devam edeceğiz. Ama bu çok büyük bir olay. Akşam hem demokrasi nöbetine devam edeceğiz" diyen Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

  TÜRKİYE'DE TİCARİ HAYAT SOSYAL HAYAT NORMALE DÖNMÜŞTÜR

  "Bu vesile ile şunu özellikle ifade etmek istiyorum .Türkiye'de ticari hayat sosyal hayat normale dönmüştür. Bugünlerde Türkiye'de darbe tamamlanmadı, devam ediyor algısı yaymaya çalışanlara karşı bilinsin isterimki bunların tamamının astı astarı yoktur. Bankacılık sistemimiz işlemlerine devam etmektedir. Borsamız açılmıştır. Tüm finansal kuruluşlarımız faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu tür haberlere ne içeriden ne dışarıdan finansal çevrelerin itibar etmemelerini istiyorum.

  AŞIRI TEPKİLER VERMEKTEN SAKINALIM, SİLAHLI KUVVETLERİ BİZİM GELECEĞİMİZDİR

  Olayın heyecanı ile aşırı tepkiler vermekten sakınalım. Silahlı kuvvetler bizim geleceğimizdir, kurumsal kimliini zedeliyen bir davranış içinde bulunmayalım. Onların kıyafetinin içine girmiş olanları karıştırmayalım. Halkının üzerine tankları süren, onları tarayan canilerdir. Hak ettikleri her türlü cezayı alacaklardır.

  BİR BELA DEFEDİLDİ AMA İŞİMİZ BİTMEDİ

  Bir beda defedildi, ama işimiz bitmedi. Bu yaşananlar ordumuza mal edilmemelidir. Bu teröristlerin işidir"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir