Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
361.745
0.68%
19ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 19 C

  Başbakan Yıldırım Atatürk'ü Anma programında konuştu

  Atatürk'ü anma programında konuşan Başbakan Yıldırım "Gazi Mustafa Kemal'i minnet ve şükranla anıyoruz" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 10.11.2016 - 09:55
  Başbakan Yıldırım Atatürk'ü Anma programında konuştu

  Başbakan Yıldırım Atatürk ü Anma programında konuştu #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen anma törenine katıldı.

  "Gazi Mustafa Kemal'i minnet ve şükranla anıyoruz" ifadesiyle sözlerine başlayan Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu:

  "CUMHURİYETİMİZİ VE DEMOKRASİMİZİ DAHA GÜÇLÜ HALE GETİRECEĞİZ"

  "Aziz milletimiz gazi Mustafa Kemal önderliğindeki milli mücadele ruhunu koruyarak geleceğe emin adımlarla yürümektedir. Türkiye siyasi istikrarı, demokrasisi, ekonomik gücüyle gelişme ve kalkınmasını devam ettirmektedir. 14 yıldır yürüttüğümüz siyasi mücadeleyi ilk günkü aşka sürdürüyoruz. Milletimiz Cumhuriyetimizin bütün kazanımlarına sahip çıkarak, vesayet odaklarını aşarak 2023 hedeflerine odaklanmıştır. Yeni bir anayasa ve hükümet sistem tartışmalarını da geride bırakarak Cumhuriyetimizi ve demokasimizi daha güçlü hale getireceğiz.

  TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN TÜM VATANDAŞLARI BİRLİK İÇİNDEDİR

  Millet iradesiyle kurulan Cumhuriyetimiz meşruyetini millet iradesinden almıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün vatandaşları, Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkma konusunda birlik, bütünlük içindedir.

  Cumhuriyetimizin kurucu ilkeleri milletimiz için birleştirici özelliklere sahiptir. Azami bir dikkatle bütün vatandaşlarımızın hukukunu koruyan bir gayret içindeyiz.

  Dahili ve harici saldırılar ile ihanetler, ülkenin birliğine ve bütünlüğüne yönelik tehditler, 1000 yılda oluşmuş bu kardeşliği bozamamıştır, bundan sonra da bozamayacaktır. İlk günden itibaren ikinci Kurtuluş mücadelesi olarak adlandırdığımız 15 Temmuz darbe girişimini, Türk ulusunun eşsiz kahramanlığını bütün dünyaya göstermiştir.

  HAKİMİYET MİLLETİNDİR ŞİARIYLA ÇIKTIĞIMIZ YOLDA KARARLILIKLA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

  Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik bir hukuk devletidir. Millet ve devlet olarak gelecek hedeflerinden gözümüzü ayırmayacağız. Türkiye siyasi ve ekonomik gücüyle güven ülkesidir. Yeryüzünde mağdur ve mazlumlara da kucak açmaya devam edeceğiz. Hakimiyet milletindir şiarıyla çıktığımız bu yolda kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir