Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.590
-3.61%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Başbakan Yıldırım Erzincan'da

  Başbakan Binali Yıldırım Erzincan'daki törende konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 19.09.2016 - 11:11
  Başbakan Yıldırım Erzincan'da

  Başbakan Yıldırım Erzincan da #1

  Binali Yıldırım Erzincan'da gerçekleştirilen törende açıklamalarda bulundu. "Şehitlikte mertebe yoktur" diyen Yıldırım, "Polis de asker de sivil de bu vatan için can vermiştir" ifadelerini kullandı.

  "ŞEHİTLİKTE MERTEBE OLMAZ"

  "Şehit ve gazilerimiz için bir çok düzenleme yaptık. Ne yapsak azır. Daha çoğunu yapacağız. En son yaptığımız düzenleme ile bütün şehitlerimizi yan yana getirdik. Her şehidimiz için ayrı şehitlik yapılıyordu, onu kaldırdık. Şehitlikte mertebe olmaz. Polis de asker de, sivil de bu vatan için can vermiştir. Şehitlerin sınıfı olmaz. Şehitliklerde de yan ya huzur içerisinde yatmaya devam edecekler"

  İşte o konuşmadan satır başları

  GAZİLERİMİZE HAYIRLI BİR HAYAT DİLİYORUZ

  "Şehit olan bütün kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize hayırlı bir hayat diliyoruz. Gazilerimize ve şehit yakınlarımıza gözümüz gibi yapmak bizim en önemli görevlerimizden birisi olmaya devam edecektir.

  Bu toprakları bize vatan yapan, kahramanca mücadele eden, geleceğimizi, istikbalimizi koruyan şehitlerimize, gazilerimize ne kadar şükretsek, onları baştacı etsek azdır.

  Gazilerimizin gelecek nesillere de vereceği çok önemli mesajlar vardır. Genç kuşaklar yetişirken vatan sevgilisi şehitlerimizden, gazilerimizden özümseyerek geleceğe hazırlanmaktadır.

  BAĞIMSIZLIĞIN BEDELİ BÜYÜKTÜR

  Bağımsızlığın bedeli büyüktür. Bazen şehit olursunuz, bazen gazi ama bu vatana namert eli değdirmezsiniz. İşte Türk milleti böyle bir millet.

  15 TEMMUZ

  15 Temmuz alçak darbe girişiminde de milletimizin bağımsızlığına, bayrağına, vatanına ve demokrasisine ne kadar önem verdiği, ne kadar sahip çıktığı görüldü. Alçak terör örgütü mensuplarının başlattıkları kalkışmaya en sert cevabı milletin kendisi vermiştir. Tankın, topun, tüfeğin karşısında kendisini siper etmiştir, ama bu bayrağı hainlere teslim etmemiştir.

  ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ İÇİN NE YAPSAK AZDIR

  Şehit ve gazilerimiz için bir çok düzenleme yaptık. Ne yapsak azır. Daha çoğunu yapacağız. En son yaptığımız düzenleme ile bütün şehitlerimizi yan yana getirdik. şehitlikte mertebe olmaz. Polis de asker de, sivil de bu vatan için can vermiştir. Gaziler Gününüzü tekrardan tebrik ediyorum. Askerimiz, polisimiz ülkemizin bağımsızlığının, geleceğinin teminatıdır."


  Görüş Bildir