Petrol
86.66
-0.07%
Euro
19.4342
0.19%
Dolar
18.6376
0.03%
Altın
1.06
0.03%
Borsa
4978
0.31%
Bitcoin
325.173
4.13%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Başbakan Yıldırım'dan gençleri dağdan indirecek projeler

  Başbakan , gençleri dağdan indirecek ezber bozan projeleri açıkladı.
  • Detay Haber
  • 22.06.2016 - 06:04
  Başbakan Yıldırım'dan gençleri dağdan indirecek projeler

  Başbakan Binali Yıldırım, gençleri dağdan indirecek büyük projeyi açıkladı. Doğu ve Güneydoğu'da cazibe merkezleri kuracaklarını belirten Yıldırım, "Buralarda biz fabrika yapacağız, özel sektör işletecek. Ürettikleri ürünleri de belirli süreyle satın alacağız. Vatandaşlarımıza, gençlerimize, iş ve aş imkânı, daha güzel bir gelecek hazırlayacağız. Terörün istismarından bölge halkını kurtaracağız" dedi.

  Sabah'ta yer alan habere göre; Türkiye'nin son 26 çeyrek kesintisiz büyümeye devam ettiğini vurgulayan Yıldırım, "Türkiye ekonomisi üzerine bahis oynayanlara, ekonominin kırılgan olduğunu söyleyenlere selam olsun. Yapacağınız her türlü manipülasyon, alavere- dalavere Türkiye'nin büyümesini engelleyemez, yolunu kesemez" dedi.

  TURKUAZ HALI SERECEĞİZ

  Terör bölgesinde operasyonların bittiğini, fiziki ve sosyal yenilenme adımlarının atılacağını belirten Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: "Yıkılan yerlerin yerine daha güzelini yapıyoruz. Çalışmalar başladı.

  Doğu ve Güneydoğu'da yeni zenginlik ve cazibe merkezleri oluşturacağız." Yakın zamanda bir ekonomi paketini Meclis'e sunacaklarını ifade eden Yıldırım, şunları söyledi:

  "Yatırımcının önüne turkuaz halı seriyoruz, yeter ki yatırım yap, bu ülke için üret. Yatırımcının hemen üretime geçerek ekonomiye katkı sağlayacağı düzenlemeleri yapıyoruz. Yatırım ortamının iyileşmesiyle ilgili ezber bozan düzenlemeler geliyor. Nitelikli beyin göçünü geri döndürecek tedbirler alıyoruz. Türkiye'ye daha fazla yatırımcı gelmesini, daha fazla küresel yatırımcının iş yapmasını sağlayan ortamları iyileştireceğiz."

  VATANDAŞIN YAŞAM KALİTESİ ARTACAK

  Son birkaç yıldır Genel Sağlık Sigortası uygulaması nedeniyle mağduriyetler yaşandığını belirten Yıldırım, bu şikâyetleri ortadan kaldıracak bir düzenlemeyi Meclis'e getireceklerini ifade etti.

  Yıldırım, "Vatandaşımızla hükümet arasında anlaşmazlık, niza kalsın istemiyoruz. Biz, vatandaş mutluysa varız. Yapacağımız her şey insanımızın hayatını kolaylaştıracak, yaşam kalitesini artıracak. Bölgesel kalkınmışlık farklarını ortadan kaldıracak" dedi.

  ÇİFTÇİYE MÜJDE

  Yıldırım, çiftçiye verdikleri desteklerde değişikliğe gideceklerini, çeşitli kalemlerde yıl boyunca yapılan destek yerine, yılda iki defa, toplu olarak destek yapacaklarını söyledi.

  Daima üretici ve çiftçinin yanında olduklarını kaydeden Yıldırım, "Bu yıl üretimde düşme olmasına rağmen, fiyatlarda çiftçimizin aleyhine bir gelişme olursa, Tarım Bakanımız anında müdahale ederek önlem alınacak. Çiftçilerimiz rahat olsun" diye konuştu.

  PKK'nın eylemlerinde kullandığı tarımda üretim ve hasat için gerekli amonyum nitratın yasaklandığını anımsatan Yıldırım, yerine konacak gübre çalışmalarının devam ettiğini söyledi.


  Görüş Bildir