Petrol
111.59
2.27%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
488.581
3.73%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C
  Başbakan'a 9 numaralı forma hediye edildi İZLE

  Başbakan'a 9 numaralı forma hediye edildi İZLE

  TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Başbakan Erdoğan'a Hakan Şükür'le özdeşleşen 9 numaralı Milli Takım formasını hediye etti.
  • 04.07.2014 - 16:07

  Başbakan a 9 numaralı forma hediye edildi İZLE #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TFF’nin Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri açılışında katıldı.

  Açılışta konuşma yapan Erdoğan, "Milli takımların adeta bir göçebe hayatı vardı. Dünyada bu işte büyük olmak büyük oynama bu tür anlayışlarla mümkün değil. Şu anda Riva'da milli takımın dört dörtlük tesisleri var. Yapılacak eklerle bu dört beşlik dört altılık olacak" dedi.

  Başbakan'a 9 numaralı forma hediye edildi İZLE

  ERDOĞAN'A HAKAN ŞÜKÜR FORMASI

  Konuşmasının ardından TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Erdoğan'a Hakan Şükür ile özdeşleşen '9 numaralı' Milli Takım formasını hediye etti. Yıllarca Milli Takım'da ve Galatasaray'da forma giyen Hakan Şükür sahaya hep 9 numarayla çıkmıştı.

  Başbakan a 9 numaralı forma hediye edildi İZLE #2

  "BURADA TÜM EĞİTİMLER VERİLEBİLECEK"

  Başbakan konuşmasına şöyle devam etti;

  Fatih Hoca ile bir sohbetimiz oldu. Halkalı’daki olimpiyat stadı ile ilgili bir talebi olmuştu. Bunlardan biri federasyonun yönetim binasının oraya taşınmasıydı.  Diğeri kalelerin yer değiştirmesi. Bir diğeri ise açık tribünlerin hızla kapatılmasıydı. Bu anlayış beni adeta büyülemişti. Bunu nedeni tasarruf anlayışı ve böylesine dev bir tesis varken neden yeni harcamalar yapılmasıydı. Güçlü mekan güçlü insanları doğurur. Bizim bu güçlü mekanlara ihtiyacımız var. Burada tüm eğitimler verilebilecek.

  "DÜNYA KUPASINI SEYREDERKEN ÜZÜLÜYORUZ"

  Bu dünya kupasını seyrederken üzülüyoruz. Bakıyoruz kimler var ama Türkiye yok. bizim olmayışımız bizi olumsuz istikamette etkiliyor. 5-6 milyon nüfuslu ülkeler orada var. 75-76 milyon nüfuslu Türkiye orada yok.

  "ÖNÜMÜZDE AVRUPA KUPASI VAR"

  Türkiye olarak mili takımımızla bizler bu dünya kupasına katılmayı gerçekten çok arzu ederdik ama olmadı. Şimdi önümüzde Avrupa Kupası var. İnşallah oraya katılır ve yerini taçlandırarak alır. Bizi hüzünlendiren aslında bu tür olumsuz sonuçlar yanında bir başka durum var. Tribünlerin dilini biz ne zaman ‘fair play’e uyduracağız. Hep bunu konuşuyoruz ama tribünlerin dili maalesef bu dile yakışmıyor.

  "SPOR BARIŞIN TEMELİNİ TEŞKİL EDER"

  Hanım kardeşlerimizi tribünlere almanın en önemli adımı ‘fair play’i yakalamaktı ama hanım kardeşlerimizle bu mümkün olmadı. Bu durumlarla ilgili olarak bizler kulüplerle görüşmeler yaptık yasal düzenlemeler yaptık ama ne yazık ki bu milletin değerlerine uygun bir yapı ne futbolda ne başka branşlarda sağlanamadı. Bu milletin değerleri bu değil. Spor barışın temelini teşkil eder. Barışın en önemli alt yapısını spor teşkil eder. Bu millet bu noktada örnek olduğunu dünyaya göstermesi lazım. Biz bu tesisleri yayarken bu düşünce ile yayıyoruz.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir