Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
379.321
1.16%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Başbakan'dan Angry Birds ziyareti - izle

  Başbakan'dan Angry Birds ziyareti - izle

  Başbakan Erdoğan Finlandiya'da dünya piyasasının en popüler oyunu Angry Birds'in şirketini gezdi.
  • 07.11.2013 - 06:20

   

  Başbakan dan Angry Birds ziyareti - izle #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Helsinki temasları kapsamında mobil oyun uygulamalarından Angry Birds'i geliştiren Rovio Şirketi'ni ziyaret etti. Başbakan Erdoğan, burada şirket yetkilileri tarafından karşılandı.

  Başbakan'dan Angry Birds ziyareti - izle

  "TORUNUN OLURSA BİLİRSİN"

  Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Angry Birds oyunun biliyor musunuz?" sorusuna, "Torunun olursa bilirsin. Bizde de şimdilik üç tane torun olduğu için, Angry Birds ile bir bilgimiz vardı ama detaylarını bu kadar bilmiyordum. Bugün detaylarını öğrenme fırsatımız oldu" karşılığını verdi.

  Başbakan Erdoğan, oyunu deneyip denemediği sorusuna ise, "vakit olmadığı için deneyemedim" cevabını verdi.

  Başbakan dan Angry Birds ziyareti - izle #2

  "İLERİDE ROVIO İLE ÇALIŞABİLİRİZ"

  Rovio’yu ziyaretinin Türkiye için faydalı olduğuna inandığını dile getiren Başbakan Erdoğan, "Müşterek bazı çalışmaların içerisine girebiliriz. Onun için başta Milli Eğitim Bakanlığımız olmak üzere, YÖK gibi kurumlarımızla da dönünce de bir görüşme yapıp, burası ile irtibat kurmalarını isteyeceğiz. Bu konuyla ilgili olarak biliyorsunuz bizim FATİH projesi çalışmamız var. Bu FATİH projesi ile burada bir bilgilendirme mümkün. Çünkü burada da gerek cep telefonu, gerekse iPad’ler, gerekse bilgisayar olsun, akıllı tahtalar olsun, burada da bu tür çalışmalar söz konusu" dedi.

  'BU KUŞLAR NİYE KIZGIN'

  Hürriyet'ten Ümit Çetin'in haberine göre, Başbakan Erdoğan'a burada şirket yetkilileri tarafından Angry Birds ile ilgili bir sunum yapıldı. Erdoğan ayrıca bir gösteri salonunu gezdi. Sunum sırasında Erdoğan, şirket CEO’su Mikael Hed’e, “Bu kuşlar niye kızgın? Çocukların psikolojisini olumsuz etkilemiyor mu?” diye sordu. Hed ise oyunun olumsuz bir sonuç doğurmadığını ve anne kuşun yumurtalarını çalanlara karşı kızgınlık gösterdiğini söyledi.

  FİNLANDİYA'DA PROTESTO

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya'da Türk-Finlandiya İş Forumu'nda konuşurken salonda bulunan bir genç kadın protesto gösterisinde bulundu. Genç kadın, korumalar tarafından salondan çıkarıldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir