Euro
9.3487
0.14%
Dolar
7.8243
-0.02%
Altın
447.75
0.16%
Borsa
1.284
0%
Bitcoin
151.556
6.16%
9ºC
İstanbul
Sağanak yağış 9 C
  Başbakan'dan futbol şov - izle

  Başbakan'dan futbol şov - izle

  Başbakan Sinan Erdem Spor Salonun'da düzenlenen 213 adet spor tesisinin toplu açılış törenine katıldı.
  • 31.10.2013 - 22:35

  Başbakan dan futbol şov - izle #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan 213 tesisin açılışını İstanbul’da düzenlenen törenle yaptı. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın topa vurduğu bir fotoğrafını paylaştı.

  BAŞBAKAN'DAN FUTBOL ŞOV - izle

  AKULA STYLE

  Akula, efsane çizgi film Tsubasa'da şahit olduğumuz, yeşil sahalarda ise ender rastlanan bir vuruş stili olarak biliniyor.

  Başbakan dan futbol şov - izle #2

  İŞTE O FOTOĞRAFLAR

  BAŞBAKAN'DAN FUTBOL ŞOV - izle

  Başbakan'ın gençlik yıllarındayken futbol oynadığı Camialtıspor, Erokspor ve İETT'deki takım arkadaşları sahneye çağrıldı. Ardından Başbakan Erdoğan, sahneye çıkarak eski arkadaşlarıyla tek tek görüştü.

  ARKADAŞLARI İLE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ

  Daha sonra Başbakan Erdoğan ve arkadaşları hatıra fotoğrafı çekildi. Erdoğan fotoğraf çekimi bittikten sonra eline aldığı topları imzalayarak tribündeki taraftarlara attı. Törende futbol topuna gelişine vuran Erdoğan’ın o anları Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından paylaşıldı. Kılıç Twitter’dan paylaştığı o fotoğrafa, “Bu fotoğraf gazetecilerde yok.” notunu düştü.

  BİZ KAYBETMEDİK, OLİMPİYAT KAYBETTİ

  Başbakan Erdoğan gündeme dair açıklamalarda bulundu. “Önce insan” anlayışıyla hareket ettiklerini ifade eden Başbakan Erdoğan, gençlere yatırım yaptıklarını söyledi. Başbakan Erdoğan Türkiye’nin uluslar arası arenada başarılara imza atmasını arzuladığını belirterek, "Türkiye’nin, sporda gerçekten çok önemli başarılara imza atmasını, uluslararası müsabakalarda, olimpiyatlarda başarı bakımından en ön sıralarda yer almasını samimi olarak arzu ediyorum. Çünkü ben de bir sporcuyum; başarının hazzını, insana ve topluma sağladığı özgüveni gayet iyi bilirim” ifadelerini kullandı.

  'HEP BİRLİKTE TÜRKİYE OLACAĞIZ'

  Başbakan Erdoğan, "Türkiye'de spor yapan, sporcu seven, sporcuyu destekleyen öyle bir nesil yetiştirelim ki bu nesil bizim geleceğimizi teminat altına alsın. İşte bu nesil burada… Elele vereceğiz. Az önce bakanımın da ifade ettiği gibi tek millet, tek bayrak, tek vatan tek devlet diyerek geleceğe yürüyeceğiz. Bir olacağız, beraber olacağız, iri olacağız, diri olacağız hep birlikte Türkiye olacağız" şeklinde konuştu.

  'NE ÇOK SÖYLE, NE BÜYÜK SÖYLE'

  Yoğun programı nedeniyle törenden ayrılmak zorunda olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, gençlere seslenerek, “İnşallah sizlerle farklı zeminlerde yine bir arada olacağız yoksa konuşmamın daha devamı var ama konuşmayı burada artık özetleyeyim istiyorum ve diyorum ki İstiklal şairimizin ifadesi, şöyle bir dörtlük... Akif kendisine gönderilen gence nasihatte bulunur. Burada benim futbol takımımdan değerli arkadaşım Nevruz da var. Gelen gencin adı da Nevruz. Babası İstiklal şairimiz Akif'e gönderiyor. 'Oğlum Yavuz git Akif amcan sana bir nasihatte bulunsun' diyor. O da Mehmet Akif Ersoy'a geliyor. Akif nasihatte bulunuyor. 'İhtiyar amcanı dinler misin oğlum Yavuz? Ne çok söyle, ne büyük söyle, yiğit işte gerek, lafı bol, karnı geniş soyları taklit etme, özü sağlam, sözü sağlam, adam ol ırkına çek'. Herhalde yeterli” diye konuştu.

  Başbakan Erdoğan konuşmasının ardından Şanlıurfa, Kilis gibi illere telekonferansla bağlanarak hizmete sunulan tesislerin açılışını yaptı.
  Törenin ardından Başbakan'ın gençlik yıllarında aynı takımda birlikte oynadığı arkadaşları sahneye çıktı. Başbakan Erdoğan takım arkadaşlarına forma hediye ederek, fotoğraf çektirdi.

  'SÜRPRİZ YAŞADIM'

  Burada birlikte futbol oynadığı arkadaşlarını görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Camialtı ve İETT’de amatör futbol hayatımı devam ettirmiş, yaklaşık 16 yıl kadar değerli genç arkadaşlarımla bir amatör spor hayatını yaşamıştım. Şimdi de bir arada olmak, güzel ve farklı bir duyguyu böyle bir sürpriz yaşamış olduk. Allah aileleriyle birlikte sağlıklı ömürler versin” diye konuştu. Öte yandan, programda Başbakan Erdoğan'ın spor yaptığı yıllara ait çekilmiş fotoğraflarından hazırlanan slayt gösterisi yer aldı. Erdoğan, daha sonra amatör spor kulüplerine malzeme hediye ederek, Sinan Erdem Spor Salonu’ndan ayrıldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir