Euro
9.451
-0.04%
Dolar
7.8258
-0.07%
Altın
455.8
-0.23%
Borsa
1.325
0%
Bitcoin
148.399
-2.05%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C

  Başbakan'ın bir günlük gardiyanı konuştu

  Erdoğan'ın evinde ziyaret ettiği Fehmi Kanlı: 'Alevi olduğumu duyunca sevindim dedi. Alevilerin içi rahat olsun.'
  • 09.10.2013 - 08:46
  Başbakan'ın bir günlük gardiyanı konuştu

  Başbakan ın bir günlük gardiyanı konuştu #1

  Başbakan Erdoğan, 1979'da cezaevinde kendilerine çorba yapan ve sırf bu yüzden falakaya yatırılan 'onbaşı gardiyan' Fehmi Kanlı ile irtibatını hiç kesmedi.

  'ÇORBA SÜRPRİZİ' NASİP OLMADI

  Erdoğan, hafta sonu Adana'nın Ceyhan İlçesi'ndeki toplu açılış töreninin ardından eşi Emine Erdoğan ile birlikte Fehmi Kanlı'nın, evini ziyaret etti. Erdoğan, Kanlı'nın eşi Dudu Kanlı'ya 'yenge' diye hitap ederken, ailenin sorun ve sıkıntılarıyla da yakından ilgilendi. Evin üniversiteli çocukları Gülizar, Evren ve Zeki Kanlı'ya tavsiyelerde bulundu. Erdoğan çifti, Dudu Kanlı'nın hazırladığı patlıcan dolma, yaprak sarması, börek, et kavurma, pirinç pilavı ve salatanın tadına bakıp, çay içti.

  Ziyaretin detaylarını Fehmi Kanlı, AKŞAM'a anlattı: 'Sayın Başbakanımıza sürpriz yapıp da 'Sana 34 yıl sonra yeniden çorba veriyorum' diyecektim ama nasip olmadı. Bize çok fazla aç olmadığını söyledi, sadece sarma ve dolma yedi. Bir de sıcak dost çayımızı yudumladı.'

  İLK GÖRÜŞTE KANIM KAYNADI

  Gardiyan, 'İlk gördüğümde kanım kaynadı. O başbakan oldu, Türkiye'nin kaderi değişti. O gün Alevi olduğumu söyledim. Çok sevindiğini söyledi. Alevilerin içi rahat olsun. O'nu bir başbakan olarak değil, bir 'dost' olarak evimde kucakladım' diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir