Euro
15.3141
-0.13%
Dolar
13.4498
0.09%
Altın
785.6500
-0.06%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
573.251
-1.65%
5ºC
İstanbul
Hafif yağmur 5 C
  Başbakanlık Merkez Bina'da silah sesleri

  Başbakanlık Merkez Bina'da silah sesleri

  Başbakanlık Merkez Bina'da silah sesleri duyuldu.
  • 05.11.2012 - 13:54

  Başbakanlık Merkez Bina da silah sesleri #1

  Başbakanlık Merkez Bina'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Bakanlar Kurulu toplanırken, aynı binada 3 el silah sesi duyuldu. Bir kişi gözaltına alınırken, Erdoğan'ın 1500 koruması olduğu iddialları akıllara geldi.

  SALDIRGANIN KİMLİĞİ

  Saldırıyı Nuri B. gerçekleştirirken Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ve Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya'nın olayın hemen ardından Başbakanlık Merkez Bina'ya geldiği öğrenildi. Ancak olayla ilgili olarak henüz resmi açıklama yapılmadı.

  BAŞBAKANLIK MERKEZ BİNA'DA SİLAH SESLERİ

  3 EL SİLAH SESİ DUYULDU

  Başbakanlık Merkez Bina'da hareketli dakikalar yaşanıyor. Başbakanlık'ta birkaç el silah sesi duyuldu.. Olay Bakanların kullandığı kapının yanındaki kapıda yaşandı. 3 el silah sesi duyuldu. Olayla ilgili bir kişi Başbakanlık güvenlik merkezinde tutuluyor. 

  BELEDİYEYE KIZDI BAŞBAKANLIĞI BASTI

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde işten çıkartılan bir vatandaştan söz edildi. Belediyeden alacağı olduğu, davasının Yargıtay'da görülmeye devam ettiği söyleniyor.

  Sabıkalı saldırganın şahsi sorunlarıyla ilgili mektup yazdığı ortaya çıktı.

  BAŞBAKANLIK'TA SİLAH SESLERİ

  Başbakanlık Merkez Bina da silah sesleri #2

  BİNADA BAKANLAR KURULU TOPLANTISI VAR

  Başbakanlık Merkez Bina'da yaklaşık 1 saattir Başbakan Erdoğan başkanlığında Bakanlar Kurulu toplantısı gerçekleştiriliyordu. 

  Kullanılan silahın kurusıkı olduğuna ve bir yaralının hastaneye kaldırıldığına dair iddalar da var. 

  ERDOĞAN'IN BİN 500 KORUMASI VAR İDDİASI

  8’in­ci Cum­hur­baş­ka­nı Tur­gut Özal dö­ne­min­de önem­li gö­rev­de bu­lu­nan bir po­lis şe­fi, geçtiğimiz ay Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e konuşmuştu. Polis Şefi yaptığı açıklamada “Bi­zim dö­ne­mi­miz­de Baş­ba­kan­lık ko­ru­ma kad­ro­su 150 kişiy­di. Bu sa­yı­ya bi­na, ko­nut ve çev­re­de gö­rev alan res­mi üni­for­ma­lı po­lis­ler de da­hil­di. Baş­ba­ka­nın ya­kın ko­ru­ma­sı­nın ta­ma­mı 26 ki­şiy­di ve bun­lar vardi­ya­lı ola­rak gö­rev ya­pı­yor­lar­dı. Bu­gün ise bu sa­yı bil­di­ğim ka­da­rıy­la 1500’ü bu­lu­yor. Bu­nun da yak­la­şık 200’ü ya­kın ko­ru­ma hiz­me­tin­de. İnanılma­ya­cak bir sa­yı” de­mişti.

  BAŞBAKANLIK'TA 3 EL SİLAH SESİ DUYULDU İDDİASI

  Başbakanlık Merkez Bina da silah sesleri #3


  Görüş Bildir