Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
496.790
2.12%
12ºC
İstanbul
Bulutlu 12 C
  Başbakan:PKK'lıların adreslerini verin

  Başbakan:PKK'lıların adreslerini verin

  Başbakan Erdoğan, operasyonların El Nusra'ya destek verenlere yarayacağını düşünen Demirtaş'a cevap verdi.
  • 31.08.2013 - 00:13

  Başbakan:PKK lıların adreslerini verin #1

  Çankaya Köşkü'ndeki resepsiyonda gazetecilere konuşan Başbakan Erdoğan, BDP lideri Selahattin Demirtaş'ın açıklamalarına cevap verdi. Erdoğan "Bu işlerde kabiliyetli ise bize PKK'lıların da adreslerini versin" dedi.

  Operasyona şüphe ile bakan kesimlerin, operasyonun El Nusra'ya yakın cephelere yarayacağı konusunda endişelerini dile getirdiklerinin belirtilmesi üzerine Erdoğan açıklamalarda bulundu.

  BİZ MÜCADELEYE VARIZ

  "Arkadaşlar bizi artık tanımanız lazım. Bizi tanımamakta ısrar ediyorsanız ben onu anlayamam. Yani bizim bir defa aşırı uçların hiçbirine yakın olmamızı kimse lütfen konuşmasın. Biz aşırı uçlar nerede olursa olsun, ister ülkemizde olsun, ister diğer ülkelerde olsun, bu bizim temel prensibimizdir, temel ilkemizdir: biz aşırı uçların hepsine karşıyız. Hepsinden uzağız. Açıklama yapmış BDP'nin Başkanı, diyor ki 'Ben adresleri veririm.' Yani bu kadar bu işlerde kabiliyetli ise bize PKK'lıların da adreslerini versin. Onlar da aşırı uçtur. Biz onların da üzerine gidelim. Nusra'nın da üzerine gidelim. Biz biliyorsunuz El Kaide ile güvenlik güçlerimiz çok ciddi mücadeleler verdi. Birçoğunun biliyorsunuz, Malatya'da olan hadiseleri hatırlayın, neler olduğunu. Bizim bu konularda asla tavizimiz yok. Ama bunu BDP'nin Genel Başkanı söylerken PKK'lıların adreslerini daha iyi bilirler. Bize o adresleri de versinler. Biz hepsinin de üzerine gideriz, tavizsiz."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir