Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.029
0.32%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  Başbuğ: Başkomutanım aslında saldırılan sizsiniz

  Başbuğ: Başkomutanım aslında saldırılan sizsiniz

  Ergenekon davasında müebbet hapis cezası alan İlker Başbuğ, 10 Kasım nedeniyle yazılı bir açıklamada bulundu.
  • 09.11.2013 - 16:13

  Başbuğ: Başkomutanım aslında saldırılan sizsiniz #1

  Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral  İlker Başbuğ'un yazılı açıklamasında, "Ebedi Başkomutanım Mustafa Kemal Atatürk; Cumhuriyetin Onuncu Yıl Nutkunda söylemiş olduğunuz; Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk Kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bundaki başarıyı, Türk milletinin ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak, azimkârane yürümesine borçluyuz." ifadelerini kullandı. 

  'ASLINDA SALDIRILAN SİZSİNİZ, SİZİN ESERLERİNİZ'

  Başbuğ açıklamasında, "Başkomutanım; Cumhuriyetin 90. yılına girdiğimiz bugünlerde, esefle ve üzüntü ile görüyoruz ki, bazı çevreler, asılsız iddialarla Türk ordusunu ve onun personelini Türk milletinin gözünde karalamaya ve itibarsızlaştırmaya çalışmaktadırlar. Aslında saldırılan sizsiniz, sizin eserleriniz. Amaç; Türk milleti ile ordusunun arasındaki sizin özenle kurduğunuz tarihi bağı kopartarak, Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücünü kırmaktır. Ancak, bu tarihi ilişkinin mayası o kadar sağlamdır ki, Türk milletinin büyük çoğunluğu, yargı eliyle Türk ordusuna karşı yürütülen bu uygulamalara karşıdır ve tepkilidir." ifadelerini de vurguladı.

  'MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİNİ HİÇBİR GÜÇ YIKAMAZ'

  Başbuğ son olarak, "Azim Başkomutanım; Bir konuşmanızda bizlere; “Hayat demek mücadele ve müsademe demektir.ö demiştiniz. Başkomutanının izinden giden ve gücünü Türk milletinden alan; Mustafa Kemal Atatürk’ün askerlerini hiçbir güç yıkamaz ve size ve eserlerinize olan bağlılıktan vazgeçiremez. Aziz hatıran önünde saygı ve şükranla eğiliriz. Ruhun şad olsun." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir