Euro
15.2937
0.34%
Dolar
13.5523
0.56%
Altın
804.6760
0.44%
Borsa
1968
1.17%
Bitcoin
518.500
3.11%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C
  Başbuğ: TSK ve PKK karşı karşıya

  Başbuğ: TSK ve PKK karşı karşıya

  İlker Başbuğ, Ergenekon duruşmasında isyan etti: "Bugün Silivri'de TSK ve PKK karşı karşıya bırakılmıştır."
  • 06.11.2012 - 16:06

  Başbuğ: TSK ve PKK karşı karşıya #1

  Ergenekon Davası'nın gizli tanıklarından Deniz'in PKK'nın bir zamanlar iki numarası olan Şemdin Sakık çıkması gündeme bomba gibi düştü. Genelkurmay eski Başkanı emekli Org. İlker Başbuğ duruma isyan etti. "TSK ve PKK bugün burada karşı karşıya" dedi. Emekli Org. Tuncer Kılınç ise Sakık hakkında "Uzaktan tanıdığım kadarıyla dürüst bir adam" şeklinde konuştu.

  "GÖREVİNİ YAPIP DÖNECEK"

  Ergenekon Davası'nın tutuklu sanığı emekli Orgeneral Hasan Iğsız 87 yaşında vefat eden annesi Münevver Iğsız 'ın cenazesine katıldı. Fatih Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına Deniz Kuvvetleri eski komutanı Emekli Oramiral Eşref Uğur Yiğit ile emekli Org. Tuncer Kılınç da katıldı. Cenaze namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılınç, Iğsız için "Davet edildiği zaman gitmiştir. İzin verildiği zaman da görevini yapıp dönecektir " dedi.

  "ŞEMDİN SAKIK DÜRÜST BİR ADAM"

  Kılınç, Ergenekon Davası'nda gizli tanık olduğu ortaya çıkan Şemdin Sakık ile ilgili bir soruya ise, "Tabi onu bilemiyorum. Uzaktan tanıdığım kadarıyla dürüst bir adam. Ne biliyorsan onu zannediyorum ki tüm çıplaklığıyla söyleyecektir. Nitekim bugünkü gizli tanıklıktan sahaya çıkmış olması bunu göstermiştir. Eğrisi büğrüsü olmayan bir insandır" diye yanıt verdi.

  İLKER BAŞBUĞ İSYAN ETTİ

  Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ yaptığı yazılı açıklamayla 'sitem' etti.

  Başbuğ, avukatı aracılığıyla yaptığı bir sayfalık açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Bugün Silivri'de Türk Silahlı Kuvvetleri ile PKK terör örgütü karşı karşıya bırakılmıştır. Bugün Silivri'de Türk Ordusu'nun PKK'ya karşı yürüttüğü mücadele yargılanmaktadır."

  "TAKDİR YÜCE TÜRK MİLLETİNİNDİR"

  "Bir tarafta ömürlerini PKK terör örgütüne karşı mücadele ile geçiren, ancak bugün haksız ve mesnetsiz suçlamalarla Ergenekon Davası'nda sanık sandalyelerine oturtulan Türk Ordusunun komutanı ve karargahı. Diğer tarafta bir dönem PKK terör örgütünün ikinci adamı durumunda olan Bingöl'de 1993 yılında 33 erimizin şehit edilmesi için emir veren ancak bugün tanık sandalyesinde oturtulan bir terörist. Bir tarafta Türk Silahlı Kuvvetlerine komutanlık yapmış 26. Genelkurmay Başkanının ' Terör örgütü Kurmak ve Yönetmekten' suçlanması ve yargılanması, diğer tarafta Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile sanıklar hasım durumunda olan eli kanlı bir teröristin Türkiye Cumhuriyeti Mahkemesi'nde dinlenen bir tanık olması. Takdir Yüce Türk Milleti'nindir."


  Görüş Bildir