Euro
10.3676
0.57%
Dolar
8.8392
0.88%
Altın
497.36
1.31%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
372.789
-4.87%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  Başhekim, Mustafa Koç'a ilk müdahale anını anlattı

  Başhekim, Mustafa Koç'a ilk müdahale anını anlattı

  Mustafa Koç'un ilk olarak kaldırıldığı Beykoz Devlet Hastanesi'nin başhekimi o anları anlattı.
  • 30.01.2016 - 14:50

  Kalp krizi nedeniyle geçen hafta yaşamını yitiren Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç (56) rahatsızlandığında, ilk götürüldüğü Beykoz Devlet Hastanesi'nin Başhekimi Süleyman Erdoğdu, o gün yaşananları şöyle anlattı: "Mustafa Koç'un başında her branştan uzman vardı. Kalbi çalıştırmak için kasıktan damar yolu açıldı, akciğerlerine oksijen verildi. Ancak kurtarılamadı."

  "CİHAZLARIMIZA ONLAR DA ŞAŞIRDI"

  "Tıbbi olarak en ince detaylara varıncaya kadar tüm ihtiyaçları karşıladık. Bütün uzman doktorlarımız acil serviste müdahale için oradaydı. Amerikan Hastanesi'nden gelen doktorların talep ettiği tüm cihazları poliklinikten acil servise getirdik. Onlar bile elimizde o cihazların olmasına şaşırdılar. Türkiye'nin en önemli isimlerinden birinin hastanede yaşam savaşı vermesi nedeniyle herkes teyakkuza geçti. Hadise olduğunda Türkiye için önemli bir kişinin durumundan dolayı titiz davrandık.

  Başhekim, Mustafa Koç a ilk müdahale anını anlattı #1

  HİÇBİR ŞEY EKSİK KALMADI, NE İSTEDİLERSE VERDİK

  Sağlık Bakanlığı'ndan İl Sağlık Müdürlüğü'nden herkes bilgi istedi. Herkes teyakkuza geçti. Krizi yönetmek için bizzat başında duruyordum. Ekibimize çok güveniyordum. Doktorlarımız gerçekten çok iyi. Her branştan uzman vardı. Sabah 08.00'de acil tıp uzmanı ilk müdahaleyi yaptı. Anestesi uzmanı ve kardiyologlarımız anında müdahale etti. 24 saat hastanede olan uzman doktorlarımız var. Hiçbir şey eksik kalmadı ne istedilerse verdik. Acil serviste kırmızı alana alınan Koç'a müdahale sırasında başka bir ağır hasta gelmedi. Eğer o sırada başka bir kırmızı alan hastası gelseydi, ona da müdahale etmek zorundaydık.

  ÜNLÜ SİMALAR DA TEDAVİ GÖRÜYOR

  Türkiye'nin en ünlü simaları sessiz sedasız burada tedavi oluyor. Eskiden devlet hastanelerindeki odalar koğuş sistemiyle sürdürülüyordu. Özel hastaneler tek kişilik odalarda otel gibi hizmet sunarak fark yaratıyor, hastalar o yüzden özel hastaneleri tercih ediyordu. Sağlıkta dönüşüm kapsamında yenilenen hastaneler arasında Beykoz Devlet Hastanesi de var. Şu anda odaların hepsinde banyo, tuvalet mevcut. Bir ya da iki kişilik odalar... Hayırsever vatandaşlarımız destek olmak isterse, isimlerini yazdırabileceğimiz bir oda yaptırabilir veya cihaz aldırabilir."

  OTEL KONFORU

  Beykoz Devlet Hastanesi'ndeki odaların, özel hastaneleri aratmadığını belirten Süleyman Erdoğdu "Hastanede tüm temel ihtiyaçları en iyi şekilde verebiliyoruz" diye konuşuyor.

  Mustafa Koç'un cenaze töreni VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir