Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
149.599
0.33%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Başörtüsü ordu evlerine de giriyor

  Milli Savunma Bakanlığı; orduevleri, askeri gazinolar ve sosyal tesislerde başörtüsü yasağını kaldırmak için çalışma yapıyor.
  • 14.11.2013 - 08:58
  Başörtüsü ordu evlerine de giriyor


  Star'ın haberine göre, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, orduevlerine kıyafet düzenlemesinde değişikliğe gidilebileceğinin işaretini verdi. Yılmaz, başörtüsü konusunda kamuda ve Meclis'te yaşanan gelişmelerin ardından orduevlerinde bu konuda süren yasağı da gözden geçirme konusunda yeşil ışık yaktı. Bu konuda çalışma yapacaklarını söyleyen Yılmaz, 'Zamanın ruhuna uygun düzenleme yapılır. Biraz daha üzerinde çalışma yapacağız' dedi. Bu konuda daha önce sadece düğünlerle sınırlı olmak üzere düzenleme yapılmıştı.  EK-27'DEKİ YASAK KALDIRILMIŞTI

  Orduevlerinde Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülecek yönetmeliğin, düğün salonu kiralama işlemlerine yönelik Ek-27 nolu formda yapılan değişiklikle, başörtüsü yasağı kaldırılmıştı .

  Orduevleri, Askeri Gazinolar ve Sosyal Tesisler Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle, düğün yapacakların riayet edeceği hususların belirlendiği özel anlaşma şartlarına ilişkin ekinden ''Yaşının ilerlemesi nedeniyle dini inançlarına uygun olarak sade bir şekilde sakal bırakmış kişiler ile yaşlı annelerden yüzü açık olacak şekilde eşarplı olanların dışında; sakallı, cüppeli, sarıklı, takkeli, türbanlı vb. çağdaş olmayan kıyafetlerle gelenler, günlük sakal tıraşı olmamış ütüsüz ve kirli elbiselerle gelenler, ordu evine giremezler'' ibaresi çıkarılmıştı. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir