Petrol
99.39
0.16%
Euro
18.5318
0.00%
Dolar
17.9466
0.05%
Altın
1.031
-0.09%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
432.480
0.73%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  Baydemir: Sayın Bahçeli'nin açıklaması değerli

  Baydemir: Sayın Bahçeli'nin açıklaması değerli

  Osman Baydemir: Sayın Devlet Bahçeli'nin yapmış olduğu açıklamayı yeterli ve değerli buluyorum.
  • 26.10.2011 - 14:22

  Baydemir: Sayın Bahçeli nin açıklaması değerli #1

  Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, bazı televizyon kanallarında Van depremiyle ilgili yapılan açıklamalarla ilgili olarak, “Ben bu polemiklere girmeyeceğim. Sadece Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ve Diyarbakır halkının da bir evladı olarak Sayın Devlet Bahçeli'nin yapmış olduğu açıklamayı yeterli ve değerli buluyorum” dedi.

  Baydemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Van'da meydana gelen deprem nedeniyle oluşturulan yardım toplama merkezlerinde üniversite öğrencilerinin çalışma yürüttüğünü ve bu tablonun dayanışma, insanlık ve vicdan tablosu olduğunu söyledi.

  VAN'A NE YAPTIK

  Depremin olduğu gün depremzedelerin yanında olmak, ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek için Van'a gittiklerini hatırlatan Baydemir, Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği'ne üye 55 belediyenin katkılarıyla çeşitli yardımlar yaptıklarını kaydetti. Birliğe üye belediyelerde sağlanan 43 tır, 258 kamyon, 23 kamyonet, 16 iş makinesi, 2 su tankeri, 4 pikap, 7 transit, 4 toplu taşım otobüsü, 2 kurtarma aracı, 15 kişilik arama kurtarma ekibi, 26 hemşire, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı koordinatörlüğü'nde 12 kişilik arama kurtarma ekibi, seyyar mutfak ve sağlık ekibiyle birlikte bir ambulansın bölgede hizmet verdiğini kaydeden Baydemir, sadece Diyarbakır'dan 49 kamyon, 19 tır dolusu ihtiyaç malzemesi gönderildiğini, Diyarbakır'da toplanan 50 kamyon malzemenin de en kısa sürede bölgeye gönderileceğini ifade etti.

  BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMASI DEĞERLİDİR

  Gazetecilerin, “bazı televizyon kanallarında ırkçılığı körükleyecek açıklamalar yapıldığı” yönündeki soruları üzerine Baydemir, “Ben bu polemiklere girmeyeceğim. Sadece Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ve Diyarbakır halkının da bir evladı olarak Sayın Devlet Bahçeli'nin yapmış olduğu açıklamayı yeterli ve değerli buluyorum” dedi.

  Baydemir: Sayın Bahçeli nin açıklaması değerli #2

  BAHÇELİ: "AYRIMCILIK SOYSUZLUKTUR"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Van’da meydana gelen depremin ardından ayrımcılığı körükleyen söylemleri eleştirerek, "Böylesi bir günde ayrımcılığı körükleyerek, ’Ağlama sırası onlarda’ gibi lanetlenmesi gereken yaklaşımları büyük bir densizlik ve soysuzluk olarak gördüğümüzü söylemeliyim. Binalar umutların, sevinçlerin üzerine devrilmiştir. Deprem, özlemleri, kavuşmaları silindir gibi ezip geçmiştir. Çöken yalnızca evler, işyerleri, yurtlar, yollar değildir. Vanlı kardeşlerimin hayalleri, beklentileri, sevdaları, arzuları da sarsıntılarla tahrip olmuştur. Şüphesiz yaşadığımız elem tarifsiz ve çok derindir" demişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir