Euro
9.3307
-0.22%
Dolar
7.7858
-0.36%
Altın
443.12
-1.43%
Borsa
1.298
-2.34%
Bitcoin
147.499
4.04%
12ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 12 C
  Baydemir'i Thomas More'la ikna eden Emniyet Müdürü

  Baydemir'i Thomas More'la ikna eden Emniyet Müdürü

  Emniyet müdürü, Diyarbakır Belediye Başkanı Baydemir'i Thomas More'un Ütopyası'yla ikna etti.
  • 06.12.2012 - 11:39

  Baydemir i Thomas More la ikna eden Emniyet Müdürü #1

  Bingöl'deki operasyonlarda ölü ele geçirilen iki örgüt üyesinin cenaze törenini şova dönüştürmek isteyen BDP'liler ile Güvenlik Şube Müdürü Süleyman Hançerli arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Yeterli kalabalık bulunamadığı için üç gün bekletildikten sonra teröristlerin cenazesini morgdan almaya gelen Osman Baydemir ve BDP'li milletvekilleri, korteji şehrin ortasından geçirmek istedi.

  UZUN TARTIŞMA SONRASI İKNA ETTİ

  Star gazetesinden Zefer Kütük'ün haberine göre, bu isteklerinin imkansız olduğunu anlatmak için Thomas More'un Ütopya isimli eserinden örnekler veren Emniyet Müdürü Hançerli, uzun sunumun ardından kararlı kitleyi ikna etti. Karşılıklı diyaloglar halinde devam eden konuşmanın, etraftaki kalabalık tarafından da ilgiyle dinlendiği görüldü. Entelektüel birikimiyle olası bir toplumsal olayı önleyen Müdür Hançerli, emniyet teşkilatı içinde terör uzmanlığıyla tanınıyor.

  AMERİKA'DA DOKTORASINI TERÖR ÜZERİNE YAPTI 

  EGM tarafından Teksas Üniversitesi'ne terör üzerine doktora yapmak üzere gönderilen Hançerli, burada bilimsel çalışmalara imza attı. Hançerli'nin bu dönem yazdığı Understanding Terör isimli kitabı, NATO tarafından farklı dillere çevrilerek 5 bin üniversiteye kaynak kitap olarak gönderildi. Hançerli, uluslararası konferanslarda sunumlarıyla tanınıyor.

  Baydemir i Thomas More la ikna eden Emniyet Müdürü #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir