Euro
15.1428
-0.66%
Dolar
13.3422
-0.62%
Altın
788.2760
-0.94%
Borsa
2,055.43
0.65%
Bitcoin
567.421
-1.18%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C

  BDP kongresindeki sinevizyon Sakık'ı ağlattı

  Ankara'daki BDP kongresinde partililere izletilen video geçtiğimiz ay oğlunu kaybeden sırrı Sakık'ı ağlattı
  • 14.10.2012 - 15:26
  BDP kongresindeki sinevizyon Sakık'ı ağlattı

  BDP kongresindeki sinevizyon Sakık ı ağlattı #1

  Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Ankara'daki kongrede Kürt sorununun çözümüne hazır olduklarını, çözüm için cesur muhatap bulamadıklarını söyledi. Sorunu üç ana başlık altında sıralayan Demirtaş, "Ölen gerilla için de ağlayacağız, asker için de ağlayacağız. Bugün ağlamayanlar yarın barışta birlikte gülemezler." dedi.

  SIRRI SAKIK GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

  Kongre salonuna kurulan platformda dev ekranın iki yanına Türk bayrağı ve BDP bayrağı asıldı, platformun üzerinde “Direnerek özgürlüğe yürüyoruz” yazılı dev afiş yer aldı. Platformun karşısındaki duvarda ise PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafının bulunduğu dev bir poster bulunuyor.

  BDP kongresindeki sinevizyon Sakık ı ağlattı #2

  Poster’de “Öcalan’a özgürlük” ifadesi dikkat çekiyor. Salon içindeki ekrandaki sinevizyon gösterisinde ise BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın çeşitli mitinglerindeki konuşmalarından, BDP’li milletvekillerinin yer aldığı eylemlerden ve Uludere’den görüntüler kongreye katılanlara izletildi. Sinevizyon gösterisini izleyen birçok katılımcı göz yaşlarına hakim olamazken, ağlayanlar arasında geçtiğimiz ay oğlunu kaybeden Sırrı Sakık da vardı.


  Görüş Bildir