Euro
15.2168
0.48%
Dolar
13.4145
0.28%
Altın
790.9660
0.12%
Borsa
2,019.29
0.25%
Bitcoin
528.103
-6.90%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  BDP'den Gaziantep'teki saldırı için açıklama

  BDP'den Gaziantep'teki saldırı için açıklama

  BDP'den dün gece Gaziantep'te gerçekleşen ve 4'ü çocuk 9 kişinin öldüğü bombalı saldırı için açıklama yapıldı.
  • 21.08.2012 - 10:13

  BDP den Gaziantep teki saldırı için açıklama #1

  PKK'lı teröristler dün akşam bomba yüklü otomobili infilak ettirerek bayramı kana buladı. Hain saldırıda 9 kişi hayatını kaybetti, 66 kişi de yaralandı. BDP, bugün yaptığı açıklamayla saldırıyı kınadı.

  AÇIKÇA LANETLİYOR KINIYORUZ

  BDP'den yapılan açıklamada, "Çocuklarımızın ve sivil yurttaşların katledilmesine yol açan, mübarek bayramı kana bulayan bu saldırıyı açıkça kınıyor, lanetliyoruz. Saldırı sonrasında partimizi ve partililerimizi hedef haline getirmek isteyenleri de bu çirkin tutumları nedeniyle esefle karşılıyoruz. Ülkemizi her türlü şiddet zemininden ve olasılığından uzak tutmanın tek yolu kurumsal demokrasiyi ve iç barışı güçlendirecek adımları bir an önce ve hep birlikte atmaktır. Ortadoğu'nun son derece tehlikeli bir süreçten geçtiği bu günlerde, partimizin mütemadiyen yaptığı çözüm çağrılarını ve iyi niyetli uyarılarını 'tehdit' olarak çarpıtarak lanse etmek yerine, aklıselim bir yaklaşımla ele alarak tartışmanın aciliyetini bir kez daha hatırlatmayı görev olarak telakki ediyoruz. Hükümetin içerde ve dışarıda izlediği politikaların Türkiye'yi adım adım Ortadoğu'daki bu tehlikeli akıntıya doğru sürüklediğini maalesef ki kaygıyla izlemekteyiz. Ülkenin içine girdiği durumdan kendisi dışında herkesi sorumlu tutan hükümetin radikal ve cesur bir politika değişikliğine giderek basta kalıcı iç barış sağlayacak adımları atmasında, Suriye politikasını da gözden geçirmesinde büyük fayda görüyoruz."  denildi.

  PKK BUNU DAHA ÖNCE DE YAPMIŞTI

  Terör örgütü PKK, gerçekleştirdiği benzer saldırılarda sivillerin hayatını kaybetmesi durumunda yine olayları üstlenmemişti. Ancak daha sonra yaşanan saldırıların PKK bağlantıları ortaya çıkmıştı. Hatırlanacağı gibi Ankara Kumrular ve Diyarbakır'daki saldırılarda çok sayıda sivil hayatını kaybetmişti. PKK, ilk açıklamalarında saldırıyı üstlenmezken, daha sonra saldırıların örgüt tarafından gerçekleştirildiğini kabul etmişlerdi.


  Görüş Bildir