Euro
9.7684
0.3%
Dolar
8.1128
0.3%
Altın
463.65
0.67%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
462.970
0.33%
10ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 10 C
  BDP'li Tuncel'den polis davetine ilk açıklama

  BDP'li Tuncel'den polis davetine ilk açıklama

  Polis memurunu tokatladığı için 25 bin TL tazminat ödemek zorunda kalan BDP'li Tuncel'e polis balosu daveti.
  • 15.04.2013 - 14:13

  BDP li Tuncel den polis davetine ilk açıklama #1

  Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, 28 Nisan'da Ankara'da düzenleyecekleri BDP Kadın Meclisi 2. Olağan Kurultayı'na çağrıda bulunmak için BDP İstanbul İl Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenledi.

  "SİLOPİ'DE YAŞANAN OLAYLA BUNU BAĞDAŞTIRMAK UYGUN OLMUYOR"

  Polis balosuna davet edildiği yönündeki gazetecilerin sorularına yanıt veren Tuncel, Polis Balosu'na davet edilmesiyle Silopi'de 2011 Nevruz kutlamaları sırasında çıkan olaylar sırasında emniyet müdürü ile aralarında yaşanan olayın bağdaştırılmasının uygun olmadığını kaydederek, "Benim şahsımda Silopi'de yaşanan olayla bunu bağdaştırmak uygun bir durum olmuyor. Sonuçta o zaman yaşanan atmosfer, durum farklı bir şeydi. Katılıp katılmamadan ziyade bu davet bütün milletvekillerine gönderiliyorsa BDP milletvekillerine gönderilmesi gayet doğaldır. Katılmamak ayrı bir konu.

  Bunu özel bir haber yapmanın çok faydası olmayacağını düşünüyorum. Kişisel olarak benim emniyet kurumuna karşı bir durumum yok. Varsa politikalarını eleştiriyorsak İçişleri Bakanı şahsında eleştiriyoruz. Bir parti politikası var. Parti politikamızca gerçekleştiriyoruz. Bunu böyle değerlendirelim. Bu tartışmaların Türkiye'ye bir faydası olduğunu düşünmüyorum" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir