Euro
15.2783
-0.06%
Dolar
13.6021
0.09%
Altın
794.9580
0.04%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
507.021
1.30%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C
  BDP'li vekil bölgede mahsur kaldı

  BDP'li vekil bölgede mahsur kaldı

  BDP'li vekil Esat Canan twiitter’dan bölgede mahsur kaldığını yazdı.
  • 22.08.2012 - 19:22

  BDP li vekil bölgede mahsur kaldı #1

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ne bağlı Bağlar ile Zorgeçit köyleri arasında askeri konvoyun geçişi sırasında patlama meydana geldi. İlk patlamadan sonra art arda üç patlama daha meydana geldi. Bu arada yine Şemdinli'de İran sınırında bulunan Tekeli Jandarma Taburu'na havan toplu saldırı düzenlendi. BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan da sosyal paylaşım sitesi twiitter'dan bölgede mahsur kaldığını yazdı.

  Patlama, öğlen saatlerinde Şemdinli ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Bağlar ile Zorgeçit Köyleri arasında meydana geldi. PKK'lılar tarafından yola döşenen patlayıcının, askeri konvoyun geçişi sırasında patladığı belirtilirken, yaşanan olayla ilgili yetkililer tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. İlk patlamadan sonra art arda üç patlama daha meydana geldi. Patlamanın ardından ise Yüksekova yönünden 2 kobra tipi helikopteri ile Derecik bölgesinden zırhlı araçların bölgeye gittikleri gözlendi.

  ÇATIŞMA ÇIKTI

  Bölgeden yoğun silah sesleri gelirken, yerel kaynaklar güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışmanın olduğunu söyledi.

  TABURA HAVAN TOPLU SALDIRI

  Bu arada Şemdinli'de İran sınırı yakınlarında olan Tekeli Jandarma Taburu’na bugün öğle saatlerinde saldırı düzenlendi. Havan topları ile yapıldığı belirtilen saldırıda can kaybının olmadığı belirtilirken, saldırıya askerlerin de anında karşılık verdiği belirtildi. Saldırının ardından kaçan PKK’lılar için bölgede yoğun bir operasyon başlatıldı.

  BDP'Lİ VEKİL BÖLGEDE MAHSUR KALDI

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ne bağlı Bağlar ile Zorgeçit Köyleri arasında askeri konvoyun geçişi sırasında yola döşenen mayınların art arda patlamasının ardından bölgede yoğun bir askeri hareketlilik yaşanırken, bölgede bulunan BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan da sosyal paylaşım sitesi twiitter'dan bölgede mahsur kaldığını yazdı. Canan, mahsur kaldığını "Şemdinli'ye bağlı Derecik bölgesine giderken etrafta meydana gelen çatışmalar sebebiyle mahsur kalmış bulunuyorum", "Bölgeden çıkışımıza izin verilmiyor" diye duyurdu.


  Görüş Bildir