Petrol
109.21
0.00%
Euro
17.4943
-0.19%
Dolar
16.6915
-0.04%
Altın
968.91
-0.10%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
321.514
-4.91%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  BDP'li vekil Özdal Üçer polis tokatladı

  BDP'li vekil Özdal Üçer polis tokatladı

  BDP Van milletvekili Üçer, eylemi görüntüleyen polise hakaret edip tokat attı.
  • 29.07.2013 - 11:33

  BDP li vekil Özdal Üçer polis tokatladı #1

  Daha önce görevi başındaki doktora şiddet uygulayan, halka silahlanma çağrısı yapan BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, şimdi de görevi başındaki polis memurlarına hakaret, tehdit yağdırıp tokat attı.

  ÖNCE İFTAR SONRA YÜRÜYÜŞ

  Daha önce halka silahlanma çağrısında bulunan BDP Van Milletvekili Üçer'in adı şimdi de adam yaralama, görevli memura hakaret, mukavemet ve tehdit olayına karıştı. BDP Van İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftarın ardından Abdullah Öcalan'ın sağlık durumunun iyileştirilmesi için yapılan yürüyüşe katılan Üçer, burada görevli polis memurlarına hakaret ve tehdit içerikli konuşmaların ardından polisleri darp etti.

  POLİSİ TEHDİT EDİP, TOKAT ATTI

  Yeni Akit Gazetesi'nden Yiğit Doğaner'in haberine göre, vekil Üçer'in açıklamasının ardından yürüyüşe geçen grubu takiple görevli çekim yapan bir polis memurunu gören Üçer sinirlendi. Görevli bazı polis memurlarına 'burada ne çekiyorsun soytarı, sizleri görmek istemiyorum, sizleri görürsem iyi olmaz' diyen Üçer, daha sonra da bir polisin sağ yanağına sert bir şekilde tokat attı. Herhangi bir sözlü veya fiili cevap vermeyen polis memurunun oradan uzaklaştığı öğrenilirken, Üçer'in "sen sivilde dışarı çıkmayacak mısın, o zaman görüşeceğiz" diye tehditlerini sürdürdüğü öğrenildi. Hakarete uğrayan ve darp edilen polis memurlarının daha sonra karakola gelerek Vekil Üçer'den şikayetçi oldukları öğrenildi.

  DAHA SÖNCE DE SİLAHLANIN ÇAĞRISI YAPMIŞTI

  AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat'ın oğlunun öldüğü dershaneye saldırı emrini veren teröristin cenazesinde güvenlik güçlerine direnen BDP'li Özdal Üçer, burada halka silahlanma çağrısı yapmıştı. Öte yandan BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel de Şırnak'ın Silopi ilçesinde çıkan olaylarda Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner'e tokat atmış, Çetiner'in açtığı dava sonrasında Tuncel 25 bin lira para cezasına çarptırılmıştı. Emniyet Müdürü Çetiner, tazminattan kazandığı parayı Şırnaklı öğrencilerin eğitimine bağışlamıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir