Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  BDP'li vekiller çatışma bölgesinde

  PKK'lı cenazesi almak isteyen BDP'li vekiller çatışma bölgesine girmek istedi.
  • 30.07.2012 - 16:15
  BDP'li vekiller çatışma bölgesinde

  BDP li vekiller çatışma bölgesinde #1

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin kırsal kesiminde 6 gündür aralıklarla çatışmalar sürerken, çatışma bölgesine girip öldürülen PKK'lıların cenazelerini almak isteyen BDP'lilere asker izin vermedi. BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan, bölgede yoğun çatışmaların sürdüğünü belirterek, "Öldürülen 2 PKK'lının ailesinin başvurusu üzerine bölgeye gidip cenazeleri almak istedik" dedi.

  YETKİLİLER İZİN VERMEDİ

  Şemdinli'nin Bağlar ile Rüzgarlı Köyü yakınlarında yol kesip kimlik kontrolü yapan PKK'lı gruba yönelik başlatılan hava destekli operasyon devam ederken, BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan, Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, İHD Hakkari Şubesi Başkanı İsmail Akbulut, ilçe belediye başkanları, BDP il ve ilçe yöneticilerinden oluşan bir grup çatışma bölgesine gidip inceleme yapmak ve öldürülen PKK'lıların cenazelerini almak istedi. Derecik yolundan bölgeye gitmeye çalışan gruba asker izin vermedi. Çatışma bölgesine gitmek için izin alamayan grup, bu kez bir süre önce PKK'lıların yol kesip kimlik sorduğu Bağlar Köyü'ne gitmek istedi. Askerler bu köye girişe de izin vermedi.

  "DAĞLAR BOMBALANIYOR"

  Çatışma bölgesi ve Bağlar Köyü'ne giriş izni alamayan BDP heyeti adına burada BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan açıklama yaptı. Çatışmada öldürülen 2 PKK'lının ailesinin başvurusu üzerine bölgeye gitmek için grup oluşturduklarını belirten milletvekili Canan, şöyle dedi: "Bölgede yoğun çatışmalar yaşanıyor. Çatışmalarda çok sayıda kayıp olduğu bilgisini aldık. Hatta bölgeye gidişimiz sırasında bizi durduran askeri yetkililer bölgede bir askerin yaşamını yitirdiğini söylediler. Şemdinli'den de çatışmaların yaşandığı köylere gitmek istedik. Ancak, gidemedik. Gerilla cenazelerinin halen çatışmanın yaşandığı köylerde olduğu bilgisi var. Bizim gördüğümüz manzara şu: Dağlar bombalanıyor. Yer yer ormanlıklarda ateşler yükseliyor."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir