Euro
10.4369
0.67%
Dolar
8.7731
0.41%
Altın
501.27
1.13%
Borsa
1.389
-0.12%
Bitcoin
286.000
-4.12%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  BDP'li yönetici kızını 9 kurşunla katletti

  20 yaşındaki kızını 9 kurşunla öldüren babaya BDP'den kınama geldi.
  • 25.09.2013 - 10:25
  BDP'li yönetici kızını 9 kurşunla katletti

  BDP li yönetici kızını 9 kurşunla katletti #1

  Osmaniye'ye bağlı Kadirli ilçesinde 20 yaşındaki Emine Fırat babası Müslüm Fırat tarafından öldürüldü. Emine Fırat'ı katleden babası Müslüm Fırat'ın BDP'nin ilçe yöneticisi olduğu belirtildi.

  BDP GENEL MERKEZİ'NDEN KINAMA

  BDP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, Osmaniye'ye bağlı Kadirli ilçesinde bir kadın katliamı daha yaşandığı belirtilerek, '20 yaşındaki Emine Fırat babası Müslüm Fırat tarafından 9 kurşunla katledildi. Her gün onlarca kadının katledildiği bu ülkede artık kadın cinayetlerine biz kadınların tahammülü kalmamıştır. Emine Fırat'ı katleden babası Müslüm Fırat'ın partimizin ilçe yöneticisi olması ise, bu katliamı daha da kabul edilemez kılıyor' denildi.

  KATİL BABAYA UYARI

  Ataerkil devlet sisteminin özü olan 'tahakkümcü' erkek zihniyetinin, namus kavramına sarılarak kadınları baskı altında tutmak için kadın yaşamına ve kimliğine savaş açtığı anlatılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı;

  'Kadın katliamları, bugün kadınlara yönelik bir savaş durumudur. Aksi takdirde bu kadar kadın cinayeti nasıl açıklanabilir? Erkek egemen zihniyete bir kez daha sesleniyoruz; nerede olursa olsun, kim yaparsa yapsın, kadına yönelik her türlü şiddet, karşısında Kürt kadınlarını karşılarında bulacaklardır. Emine Fırat'ı katleden babasına ve kadınlara yaşam hakkı tanımayan bütün erkeklere uyarımızdır.

  BU DAVALARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

  Sizlere boyun eğmeyeceğiz, sizleri ve erkek egemen zihniyetinizi mahkûm ettirene kadar mücadelemiz devam edecektir. Toplumun tüm duyarlı kesimlerine de sesleniyoruz. Bu ülkede her gün beş kadın katlediliyor, bir o kadarı da taciz ve tecavüze uğruyor. Bu insan kıyımına dur deyin.

  Kadınlara çağrımızdır. Kadının yaşamına ve iradesine savaş açmış bu katliamcı zihniyetin kurbanı olmaya son verelim. Kendi meşru ve öz savunmanızı sağlayın. Erkekler tarafından katledilmeye boyun eğmeyin.

  Barış ve Demokrasi Partisi Kadın Meclisleri olarak, şimdiye kadar, erkek egemenlikli katliamcı zihniyetin ürünü olan kadın katliamlarını kabul etmediğimiz gibi, Emine Fırat'ın katledilmesin de asla kabul etmeyeceğiz. Bu dava kadınlar lehine sonuçlanıncaya kadar takipçisi olacağız.'

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir