Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
567.146
8.18%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C
  BDP'lilerin fezlekeleri Meclis'e sunuldu

  BDP'lilerin fezlekeleri Meclis'e sunuldu

  Tuğluk ile 9 BDP'linin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu
  • 27.11.2012 - 14:03

  BDP lilerin fezlekeleri Meclis e sunuldu #1

  Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ile 9 BDP'li milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

  "DOKUNULMAZLIKLARINI KALDIRACAĞIZ"

  Başbakan Erdoğan İspanya'ya hareketi öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlarken BDP'li milletvekillerinin tavırlarıyla ilgili soru üzerine ''Meclise geldiğinde bizler, dokunulmazlık zırhına bürünen bu zevatla ilgili kararımızı, dokunulmazlıklarını kaldırmak suretiyle vereceğiz. Ondan sonrası artık yargıya aittir'' demişti. Dünkü açıklamanın yankıları sürerken bugün BDP'li vekillerin fezlekelere Meclis Başkanlığına sunuldu.

  FEZLEKELER ÖRGÜTE YARDIMDAN

  BDP Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Gültan Kışanak, BDP Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken, BDP Hakkari Milletvekilleri Adil Kurt ve Esat Canan, BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, BDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk hakkında, ''silahlı terör örgütüne yardım etmek'' suçundan TCK ve TMK uyarınca soruşturma açılmasına izin verilmesi talebini içeren dokunulmazlık dosyası, evrak kaydı yapıldıktan sonra TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edilecek.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir