Euro
11.0357
2.66%
Dolar
9.4606
2.7%
Altın
542.53
2.79%
Borsa
1.449
1.15%
Bitcoin
602.019
-2.60%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C
  BDP'nin olay vekili halka silahlanın çağrısı yaptı

  BDP'nin olay vekili halka silahlanın çağrısı yaptı

  BDP Van milletvekili Özdal Üçer, PKK'lı cenazesinde halka silahlanın çağrısı yaptı..
  • 26.11.2012 - 09:47

  BDP nin olay vekili halka silahlanın çağrısı yaptı #1

  Milletvekili Oya Eronat'ın oğlunun öldüğü dershaneye saldırı emrini veren teröristin cenazesinde güvenlik güçlerine direnen BDP'li Özdal Üçer, halka "silahlanın" çağrısı yaptı. Hızını alamayan Üçer gazetecilere saldırdı.

  PKK'LI CENAZESİNDE "HALKA SİLAHLANIN" ÇAĞRISI

  BDP Van Milletvekili Özdal Üçer'in skandalları bitmek bilmiyor. Görevi başındaki doktora şiddet uygulaması, Başbakan'a ağır hakaretlerde bulunması ile gündeme gelen Üçer, işi daha da ileri götürdü. Diyarbakır'da bir dershaneye yapılan silahlı saldırının emrini veren Mehmet Guyi kod adlı Muhyittin Kaplan'ın cenazesinde Üçer, "silahlanın" çağrısı yaptı. Güvenlik güçlerinin müdahalesini "silahlanın" çağrısıyla engellemeye çalışan BDP'li Özdal Üçer tepki çekti.

  BDP'li vekilden şok iddia

  BDP nin olay vekili halka silahlanın çağrısı yaptı #2

  SAVCI YAZI GETİRENE KADAR BARİKAT

  31 Ekim 2012'de yapılan cenazesine katılan Üçer, Öcalan ve PKK bayraklarının açılmasına müdahale eden güvenlik güçlerini engellemeye çalıştı. Güvenlik güçlerinin müdahalesini yanındakilere "Arkadaşlar çeper durun, Savcı bey resmi yazı getirsin ondan sonra, çeper kurun" diyerek engellemeye çalışan Üçer, kendisini görüntülemeye çalışan kameramana "Kapat, kapat, terbiyesiz" dedi.

  Özdal Üçer aynı cenazede çadırda toplanan bir grup kalabalığa konuşma yapmış ve konuşmada, başbakana "ahmak, akılsız, haysiyetsiz" gibi çok ağır hakaretler etmişti. Üçer'in hakaret içeren görüntülerinin yayınlanması üzerine Başbakan Erdoğan da hakaret davası açmıştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir