Euro
10.8916
0.38%
Dolar
9.3305
0%
Altın
533.51
0.7%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
581.422
0.28%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Bebeğini camdan atan anne konuştu

  Beyoğlu'nda 6 aylıkken doğurduğu bebeğini camdan aşağı atan o anne konuştu: "Ölü doğduğunu fark ettim."
  • 29.11.2012 - 16:42
  Bebeğini camdan atan anne konuştu

  Bebeğini camdan atan anne konuştu #1

  Beyoğlu’nda bir apartmanın havalandırma boşluğunda bulunan bebeğin, M.E.Ö adlı annesi tarafından doğumdan kısa süre sonra, pencereden atılarak öldürüldüğü iddia edildi.

  Olay, Sururi Mehmet Efendi Mahallesi Sururi Çeşme Sokak 16 numaralı apartmanın 5. katındaki dairede meydana geldi.

  ÇAMAŞIR ASMAK İÇİN ÇIKTIĞI BALKONDA BEBEĞİN CESEDİNİ GÖRDÜ

  Beyoğlu’ndaki apartmanın diğer dairelerinden birinde oturan bir kadın çamaşır asmak için çıktığı balkondan aşağıya baktığında kanlar içinde bir bebek cesedi gördü. Bunun üzerine polise Haber verildi ve olay yerine polis geldi. Yeni doğduğu anlaşılan bebeğin cesedi apartman boşluğunda bulundu. Polisin araştırmasından sonra ürkütücü bir iddia çıktı ortaya.

  BEBEĞİ ANNESİ DOĞUMDAN SONRA PENCEREDEN ATTI İDDİASI

  Bebek apartmanın 5. katında oturan 2 arkadaşının yaşadığı daireye gelen 26 yaşındaki kadına aitti ve evli olmayan kadın bebeği doğumdan kısa süre sonra pencereden aşağı atmıştı.

  GECE SANCILARI TUTTU

  İddiaya göre M.E.Ö adlı kadın sabaha karşı sancılandı. Arkadaşları hastaneye götürmek için bir taksi çağırmak için harekete geçti. Bu sırada banyoya giren kadın burada bebeğini doğurdu ve onu apartman boşluğuna attı. Kadın, arkadaşlarına da hastaneye gitmeye gerek olmadığını söyledi.

  ŞİDDETLİ KANAMASI OLDU

  Olayın ardından polis ekipleri M.E.Ö ve evde bulunan diğer üç kişiyi Kasımpaşa Polis Merkezi’ne götürdü. Burada kadının sağlık durumunun kötü olduğunu fark eden polis ekipleri genç kadını hemen Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Kadın ve Doğum Hastalıkları Servisi’nde tedavi altına alınan M.E.Ö’nün doğum sonrası plasenta diye tabir edilen atıkları vücudundan atamadığı için şiddetli kanamasının olduğu görüldü. Apar topar ameliyathaneye alınan M.E.Ö’nün içerisindeki parçalar temizlendikten sonra bir sivil polis refakatinde müşahede altına alındı.

  "BEBEĞİN ÖLÜ DOĞDUĞUNU FARK ETTİM "

  Ameliyatın ardından henüz resmi ifade veremeyen M.E.Ö’nün polise verdiği ilk bilgide 6 aylık hamile olduğunu, bu süre zarfında regli olduğu için hamileliğinden şüphelenmediğini belirterek, "2 hafta önce hamile olduğumu anladım. Ne yapacağımı bilemedim. Tek başıma yaşadığım için arkadaşlarımın yanına misafirliğe gittim. O gece sancılarım arttı, daha sonra doğum yaptım. Bebeğin ölü olduğunu fark ettim" dediği öğrenildi. M.E.Ö’nün psikolojisinin bozuk olması üzerine psikiyatri servisinde tedavisine devam edilmesine karar verildi. Henüz ifade veremeyen M.E.Ö’nün ruhsal durumunun düzelmesinin ardından polis ekiplerinin ifade alacağı belirtildi.

  OTOPSİ SONUCUNDA NETLİK KAZANACAK

  6 aylık olduğu tahmin edilen bebek cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu’na götürüldü. Otopsi sonuçlarına göre bebeğin ölü mü doğduğu ya da düşme sonucunda mı öldüğünün ortaya çıkacağı kaydedildi. . M.E.Ö’nün ruhsal durumunun düzelmesini bekleyen polis ekipleri ifadeyi daha sonra alacak. Öte yandan M.E.Ö’nün evlerinde doğum yaptığı arkadaşlarının ise verdikleri ifadede doğum sancıları üzerine genç kadını taksi ile hastaneye götürmek istediklerini ancak M.E.Ö’nün reddettiğini söylediği öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir