Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
376.817
-0.27%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C
  Bedelli askerliğe Numan Kurtulmuş desteği

  Bedelli askerliğe Numan Kurtulmuş desteği

  Kurtulmuş: 'Bir kez daha yapılabilir. Konuyu Başbakanla konuşacağım'
  • 26.11.2013 - 11:51

  Bedelli askerliğe Numan Kurtulmuş desteği #1

  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında bedelli askerlik hakkında konuşmuş ve bedelli bekleyenleri yeniden umutlandırmıştı. Kurtulmuş o konuşmasında, 'Askerliğini yapamamış olan bugün 400 bin gencimizden bahsediyoruz. Bunlarla ilgili de belki bir sefer olmak üzere son sefer olmak üzere bir bedelli askerlik uygulaması olabilir' demişti.

  BAŞBAKAN'LA KONUŞACAĞIM

  Numan Kurtulmuş konuyla ilgili bir kez daha konuştu. Konuyu direk Başbakan'a ileteceğini ifade eden Kurtulmuş, 'Bir kez daha yapılabilir. 25 yas, 15 bin TL şartlarında. Konuyu Başbakanla konuşacağım' dedi.

  KURTULMUŞ: KİŞİSEL GÖRÜŞÜM

  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş, Meclis'te gazetecilerin sorularını cevapladı. Bedelliye ilişkin açıklamaları sorulan Kurtulmuş, 'Kişisel görüşüm' dedikten sonra ekledi:

  'Herhangi bir çalışma olduğu için değil, kişisel görüşüm olarak açıkladım. Senelerdir de söylüyoruz. Burada benim söylediğim bir bütün içerisinde bir sistem. TSK'nın artık böyle çok sayıda piyadeden oluşan bir yapı olmaktan ziyade hakikaten çok üstün teknolojiyle donanmış, çok ciddi savunma becerisi olan bir uzman orduya dönüşmesi, bir sistem değişikliği. Tabii böyle bir sistem değişikliği olduğu taktirde zaten çok sayıda gencimizi uzun süre askerde tutmaya gerek yok. Dolayısıyla bütün gençlerimiz için kısa süreli bir askerlik. Bu arada son kez belki birikmiş olanlar için bir bedelli meselesi düşünülebilir

  Tabiki partinin ilgili kurullarına ve sayın Başbakanımıza yeri geldiği zaman bu görüşlerimi ileteceğim. Burada tabii çok üst bir beklenti oluşturmaya gerek yok.'

  Bedelli askerliğe Numan Kurtulmuş desteği #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir