Petrol
97.05
0.00%
Euro
18.4098
-0.03%
Dolar
17.8171
-0.29%
Altın
1.028
-0.15%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
428.560
2.18%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Bekir Bozdağ: Hanlık düzeni bu seçimle bitecek

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türk tarihinde milletin ilk defa kendi cumhurbaşkanını seçeceğini söyledi.
  • 08.07.2014 - 08:49
  Bekir Bozdağ: Hanlık düzeni bu seçimle bitecek

  bozdag

  Adalet Bakanı Bozdağ, Türk milletinin ilk defa kendi cumhurbaşkanını kendisinin seçeceğini belirterek, “Bizde bugüne kadar cumhurbaşkanı ya Han’dan ya Sultan’dan Hakan’dan oğula geçer miras olarak intikal ederdi.

  BU MİLLETİ TEMSİL EDECEK CUMHURU HEP BERABER SEÇELİM

  Cumhuriyet döneminde de meclis seçerdi. Halk hiçbir zaman tarihimizde cumhurbaşkanını kendisi seçmemiştir. İlk defa Türk milleti kendi cumhurbaşkanını kendi devlet başkanını doğrudan kendisi seçecektir. O yüzden 10 Ağustos’ta yapılacak secim Türk tarihi bakımından tarihi öneme haiz bir seçimdir. Bu seçimde cumhurbaşkanımızı bu milleti, bu devleti temsil edecek reisi cumhuru hep beraber seçelim” dedi.

  CUMHURBAŞKANLIĞI MESELESİ AKRABALIK MESELESİ DEĞİLDİR

  Cumhurbaşkanlığı meselesinin bir hemşehricilik meselesi olmadığını vurgulayan Adalet Bakanı Bozdağ,”Cumhurbaşkanlığı meselesi akrabalık meselesi asla değildir. Cumhurbaşkanlığı bir Türkiye meselesidir. Biz Türkiye’ye cumhurbaşkanı seçeceğiz. Türk milletini Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni her yerde temsil edecek onuruyla, haysiyetiyle temsil edecek. Cumhurbaşkanını hep beraber seçeceğiz.

  Türkiye Cumhuriyetini 12 yıldır başarı ile idare eden bir lider, cumhurbaşkanı adayı, ben diyorum ki Sarıkayalı hemşehrilerim gelin bu sefer MHP’yi CHP’yi, Büyük Birlik Partisini, Saadeti bütün partileri şöyle bir kenara koyalım hep beraber Tayyip beyi Türkiye’nin seçilmiş ilk cumhurbaşkanı ve Cumhuriyetin 12. Cumhurbaşkanı olarak el birliği ile gönül birliği ile seçelim, birlikte seçelim” diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir