Petrol
76.66
0.67%
Euro
19.6351
-0.27%
Dolar
18.6408
0.01%
Altın
1.075
0.37%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.100
-0.28%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  Bekir Bozdağ: Hizbullah adını Hizbulşeytan yapsın

  Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Suriye'de Esad'ın yanında savaşan Hizbullah için, "Adlarını Hizbulşeytan yapsınlar" dedi
  • 26.05.2013 - 14:02
  Bekir Bozdağ: Hizbullah adını Hizbulşeytan yapsın

  Bekir Bozdağ: Hizbullah adını Hizbulşeytan yapsın #1

  6. Milletlerarası Risale-i Nur ve İttihad-ı İslam Sempozyumu, İstanbul'da Arena Spor Salonu'nda yapıldı. Sempozyumda konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Suriye'de Beşşar Esad güçlerine destek veren Hizbullah örgütünü eleştirdi.

  GÜCÜNÜ NEREDEN ALIYORSUN?

  Bozdağ, "Şimdi Hizbullah karar almış, 'Esad'ın yanındayız' diye. Ben buradan söylüyorum, Türkiye'den de dua ettiler vaktiyle, sen 'Esad'ın yanında yer alıyorum' diyorsun, nerden gücü alıyorsun Müslümanları öldürmek için kendi kardeşini öldürmek için kardeşlerine ölüm kusanların yanında yer aldığını söyleyenler kendilerine lütfen İslam'dan ve Kuran'dan güç devşirmesinler. Onların güç devşireceği yer Müslümanları birbirine düşürmek isteyen, birbirine kırdırmak isteyen şeytandandır" şeklinde konuştu.

  BÖYLE SAÇMALIK OLUR MU?

  Başbakan Yardımcısı Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hiç kimse kusura bakmasın çok açık çok net burdan bir kez daha söylüyorum, Hizbullah'ın adını değiştirmesi lazım, 'Hizbulşeytan' yapması lazım. Hem adınıza 'Hizbullah' diyeceksiniz hem de tanımadığınız bilmediğiniz masum kadınları, çocukları, yaşlıları öldürmek için cihat ilan edeceksiniz, böyle bir saçmalık, anlayış olabilir mi?"


  Görüş Bildir